Nie będzie ani fuzji, ani podwyżek za wywóz odpadów
access_time 2017-10-27 10:03:00
Radni nie zgodzili się na podniesienie ceny za wywóz odpadów, ani na połączenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych. Oba pomysły wyszły z magistratu, ale radni powiedzieli im stanowcze "nie". Nie bez znaczenia na ich decyzję był protest pracowników MPGK, którzy pojawili się na sesji rady miasta.

Prezydent Tarnowa wnioskował o podwyżkę opłaty za wywóz śmieci z 8,5 zł na aż 11,5 za osobę miesięcznie - za śmieci segregowane. Roman Ciepiela argumentował, że miejskie stawki są jedynymi z najniższych w Małopolsce, a miasto musi do wywozu nieczystości sporo dokładać - nawet 4 mln zł od 2014 roku do dziś.

Radni byli skłonni poprzeć podwyżkę, ale nie w takiej wysokości. Uznali bowiem, że podniesienie cen o 30 procent to zbyt wiele i pomysł prezydenta odrzucili. Warto przypomnieć, że dwa lata temu radni przegłosowali obniżkę cen za wywóz śmieci z 9,9 zł za osobę miesięcznie za śmieci segregowane do 8,5. Zdaniem magistratu, deficyt wziął się m.in. właśnie z tego faktu. Jego argumenty nie przekonały jednak radnych.

Podobnie jak propozycję połączenia MPGK i PUK. W tym przypadku przyczyną odrzucenia był brak zgody na fuzję pracowników obu miejskich spółek.

Komentarze...