Prestiżowa nagroda dla tarnowskiej szkoły
access_time 2017-10-04 06:32:00
Gimnazjum nr 10 w Tarnowie, jako jedyne w Małopolsce, otrzymało tytuł Sapere Auso, czyli nagrodę jakości nauczania przyznawaną przez Małopolską Fundację Stypendialną Sapere Auso.

Wyróżnienie to jest wyjątkowo prestiżowe. Honoruje szkoły, które posiadają bogaty dorobek dydaktyczny, wychowawczy oraz wybitne osiągnięcia w pracy z młodzieżą. – Mając na uwadze fakt, że w Małopolsce do 31 sierpnia było 781 gimnazjów, uzyskanie tego tytułu  wyłącznie przez naszą szkołę stanowi powód do radości, daje satysfakcję i podnosi motywację do dalszej pracy – podkreśla Anetta Święch, p.o. dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. – Bez współpracy z rodzicami trudno o sukcesy. Słowa podziękowania kieruję także wobec moich koleżanek i kolegów nauczycieli – dodaje.

Nagrody przyznawane są przez Małopolską Fundację Stypendialna, która została powołana przez Sejmik Województwa Małopolskiego. Mottem fundacji stały się słowa „sapere auso”, czyli temu, który odważył się być mądrym. Fundacja przyznaje wyróżnienia nie tylko szkołom i placówkom oświatowym, lecz również funduje stypendia wybitnie uzdolnionym uczniom.

Statuetki zostaną wręczone laureatom podczas uroczystej gali, która odbędzie się 19 października w Krakowie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A