Stypendia tylko dla olimpijczyków
access_time 2017-09-29 14:25:00
Tarnowscy radni zmienili zasady przyznawania nagród, wyróżnień i stypendiów sportowych. Stypendia, których wysokość sięgnąć może nawet 10 tys. złotych, przyznawane będą wyłącznie za osiągnięcie wysokich wyników w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich. Wysokie rezultaty uzyskane w pozostałych zawodach premiowane będą natomiast nagrodami pieniężnymi.

W myśl przyjętej jednomyślnie uchwały, o gratyfikację ubiegać będą się mogli zawodnicy w wieku minimum młodzika. Nowe rozwiązanie wprowadza także zaostrzoną definicję wysokiego wyniku oraz ogranicza definicję sportu mającego istotne znaczenie dla Gminy Miasta Tarnowa (w przypadku sportu dzieci i młodzieży do dyscyplin objętych programem ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży oraz wspinaczki sportowej, w zakresie sportu seniorskiego i osób niepełnosprawnych do dyscyplin znajdujących się w programie igrzysk olimpijskich lub paraolimpijskich).

Za zdobycie w Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich złotego medalu przyznane może być stypendium w wysokości do 10 tys. złotych, zdobywcy szóstego miejsca na jednej z tych imprez liczyć mogą natomiast na stypendium w maksymalnej wysokości 5 tys. złotych. Za lokaty w czołowej szóstce mistrzostw świata lub mistrzostw Europy, w zależności od kategorii wiekowej przewidziane są nagrody w wysokości od 1,1 tys. do 7 tys. złotych. Uchwała przewiduje również nagrody za czołowe lokaty w Mistrzostwach Polski czy Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz dla zawodniczek i zawodników drużyn występujących w rozgrywkach co najmniej pierwszej ligi.

- Należy podkreślić ważny aspekt. Do tej pory w komisji oceniającej wnioski byli tylko przedstawiciele Rady Sportu. Teraz znajdzie się tam dwóch przedstawicieli Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady Miejskiej, dwóch z Rady Sportu i dwóch reprezentujących pana prezydenta – mówił radny Tadeusz Gancarz.

Zwrócił on także uwagę, że w związku z awansem do pierwszej ligi piłkarek Tarnovii Tarnów oraz siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów, w przyszłym roku w budżecie będzie musiała być przeznaczona wyższa kwota na te zadania.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A