Pierwszy polski kierowca wyścigowy z dublerem podczas targów motoryzacyjnych
access_time 2017-09-27 16:30:00
Młody kierowca wyścigowy z Tarnowa, jedyny Polak startujący w prestiżowej serii wyścigów NASCAR oraz najmłodszy kierowca wyścigowy na najniebezpieczniejszym torze świata Nurburgring pokazuje dwa ekstremalne i autentyczne samochody NASCAR, a także swojego dublera…. z wosku, podczas 16. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Skąd pomysł na dublera z wosku?

Swoich dublerów mają Brad Pitt, Rossell Crowe, Cameron Diaz oraz niemal wszyscy znani aktorzy Hollywood. Wg. Wikipedii: Dubler (fr. Doubleur) – to osoba, która zastępuje aktora w różnych scenach, w których ten nie może uczestniczyć, np. wymagających specjalnego przygotowania lub umiejętności. Aktorzy często mają dublerów, zastępujących ich na wypadek np. choroby.

W międzynarodowym teamie wyścigów NASCAR, w którym Maciek Dreszer, młody kierowca wyścigowy z Tarnowa, odnosi sukcesy i często staje na podium, zrodził się oryginalny pomysł, aby stworzyć dla niego dublera z wosku, aby ograniczyć zaangażowanie Maćka w licznych imprezach marketingowych, targach, pokazach i eventach partnerskich. Pomysł doczekał się realizacji i właśnie jest wdrażany.

„Bycie kierowcą wyścigowym to nie tylko treningi i zawody, ale także liczne imprezy marketingowe, wydarzenia medialne i eventy reklamowe. To rzeczywistość każdego odnoszącego sukcesy sportowca. Aby jeździć trzeba brać w nich udział i czasami najlepiej byłoby się po prostu rozdwoić”, tłumaczy Maciek Dreszer. „Figura woskowa to pomysł i inicjatywa mojego teamu z NASCAR. Koledzy zaproponowali, że sfinansują mojego woskowego dublera, abym od czasu do czasu mógł wysłać go w swoim zastępstwie. Oczywiście będę wysyłał go wyłącznie na imprezy marketingowe, ściganie zostawiam dla siebie”, dodaje Maciek.

Figur woskowych, które możemy oglądać np. w największym muzeum w Polsce – Polonia Wax Museum w Krakowie - doczekali się między innymi Adam Małysz, Marcin Gortat, Agnieszka Radwańska, prezydenci oraz papierze. Maciek Dreszer jest jednak bodaj pierwszym, który zamierza wykorzystać swojego dublera do akcji marketingowych poza formalnymi ramami muzeum.

Jak sam Maciek komentuje pomysł?

„Mnie już nic nie zdziwi. Byłem najmłodszym kierowcą na Nurburgringu, piewszym Polakiem w NASCAR to teraz mogę być jedynym kierowcą wyścigowym, który ma swoja figurę woskową. Mimo, ze figury woskowe zwykle mają osoby bardzo znane, sławne, szanowane, które mają miejsce w historii, nie obawiam się, że woda sodowa uderzy mi do głowy. Ta figura to nie uhonorowanie mojego dorobku tylko sposób na bycie w dwóch miejscach w tym samym czasie i podzielenie się obowiązkami z drugą osobą…. nawet jeśli jest nią tylko spory kawałek wosku”, tłumaczy Maciek.

Gdzie spotkać Maćków?

Są przynajmniej dwa powody, aby odwiedzić stoiska Michelin i Moog podczas 16. Targów Inter Cars w ten weekend – dwóch uśmiechniętych kierowców wyścigowych z których każdy nazywa się Maciek Dreszer oraz dwie bestie na kółkach, autentyczne wyścigówki z homologacjami NASCAR. Obaj Maćkowie chętnie pozują do zdjęć, a jeden z nich (ten mniej sztywny) chętnie opowie również dlaczego NASCAR, dlaczego wyścigi nie zawsze po okręgu oraz dlaczego nie ściga się jeszcze w USA.

Czy figura jest podobna do Maćka?

Twórcy figury na stałe współpracujący z Muzeum Figur Woskowych w Krakowie utrzymują, że to udany egzemplarz i podobieństwo jest wyraźne. Każdy jednak może ocenić ich dzieło na własne oczy pod warunkiem, że znamy już prawdziwego Maćka.

W sumie w krakowskim Polonia Wax Museum przyjrzeć możemy się kilkudziesięciu figurom osób, których wizerunki znamy z mediów. Wszystkie zostały zaprojektowane i wykonane w polskim laboratorium 3D pod okiem mistrzów wizerunku, plastyki i rzeźby.

O targach

16. Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów, to wydarzenie skierowane do osób związanych z szeroko rozumianą branżą motoryzacyjną. Stoiska mają tam wszystkie najważniejsze firmy związane z tym obszarem rynku i nie tylko. Ponad 200 wystawców rozmieszczonych na terenie 20 000m2 będzie prezentowało swoje produkty wszystkim gościom odwiedzającym w tych dniach błonia PGE Narodowego. Targi potrwają do niedzieli, 24 września.

----------------------------------------

Maciej Dreszer - jeden z najbardziej utalentowanych młodych kierowców wyścigowych w Europie. Sezon 2016 skończył na 2 miejscu w GT4 European Series, jadąc bolidem KTM X-BOW GT4. W 2015 roku, ścigając się wyścigówką BMW, zwyciężył w europejskim pucharze BMW M235i Racing Cup oraz zdobył tytuł Wicemistrza Świata w prestiżowej serii wyścigów długodystansowych 24H International Endurance Series. Maciej Dreszer przeszedł do historii motorsportu, zostając najmłodszym zawodnikiem, który wystartował i wygrał wyścig na Nürburgringu, zwanym „Zielonym Piekłem”. Jako jedyny Polak posiada licencję wyścigową uprawniającą do startów na tym torze. Imponują nie tylko osiągnięcia Maćka, ale także jego zaangażowanie w pozasportowe inicjatywy – m.in. udział w kampaniach społecznych bezpiecznej jazdy.

Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Maciej_Dreszer

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A