Festiwal EMANACJE – tydzień VI [PROGRAM]
access_time 2017-08-02 16:00:00
W nadchodzący weekend koncerty festiwalu Emanacje zdominują brzmienia gitary i instrumentów dętych.

W piątek, 4 sierpnia zapraszamy na koncert finałowy X Ogólnopolskich Kursów Gitarowych „Mistrz i uczeń” trwających obecnie w Lusławicach. Wystąpią szeroko znani i utytułowani wirtuozi gitary: Marek Napiórkowski i Artur Lesicki a w programie wieczoru pojawią się utwory z nominowanej do Fryderyka płyty „Celuloid”. Album ten zawiera interpretacje ponadczasowych dzieł klasyki polskiej muzyki filmowej -  kompozycji m.in. Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, czy Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza do filmów takich jak Lalka, Człowiek z żelaza i innych. Repertuar płyty – a także czekającego nas koncertu – uzupełnią autorskie kompozycje duetu Napiórkowski/Lesicki.

W sobotę i niedzielę usłyszymy reprezentantów młodego pokolenia – najlepszych polskich instrumentalistów grających na instrumentach dętych.

Santander Wind Quintet to zespół kameralny członków orkiestry symfonicznej Santander Orchestra. Każdy z członków kwintetu ma już na koncie laury polskich i zagranicznych konkursów instrumentalnych a także prestiżowe koncerty zarówno w charakterze solisty, kameralisty jak i muzyka orkiestrowego. W 2016 roku Santander Wind Quintet wystąpił m.in. w słynnej Filharmonii Berlińskiej! Zespół usłyszeć będzie można na Zamku w Nowym Wiśniczu (5 sierpnia) oraz w zabytkowym Kościele Św. Leonarda w Lipnicy Murowanej (6 sierpnia).

5 sierpnia, na Zamku w Dębnie wystąpi duet Julian Paprocki (klarnet) / Maciej Piszek (fortepian). Julian Paprocki to zwycięzca XI Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców i laureat nagrody specjalnej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w ramach której artyści wystąpią w Dębnie. Zarówno Julian Paprocki jak i Maciej Piszek to wszechstronni i utytułowani muzycy, koncertujący i nagrywający w towarzystwie najlepszych muzyków, zespołów i orkiestr. Paprocki to laureat ponad 30 konkursów, nie tylko w roli klarnecisty ale także organisty i kompozytora. Wielokrotny stypendysta m.in. Ministra Kultury, Instytutu A. Mickiewicza czy Narodowego Centrum Kultury, współpracuje z czołowymi wydawnictwami muzycznymi we Francji i w Polsce. Maciej Piszek to zdobywca m.in. 2 statuetek Fryderyk otrzymanych za album z muzyką Pawła Mykietyna, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki współczesnej i współpracujący m.in. z Olgą Pasiecznik, Pawłem Mykietynem, Kwartetem DAFO, czy zespołami Warszawskiej Opery Kameralnej i Opery Narodowej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A