Bezpłatne szczepienia przeciw HPV
access_time 2017-08-03 16:38:00
Blisko 600 szczepionek przeciw wirusowi powodującemu raka szyjki macicy dla trzynastoletnich tarnowianek zostanie zakupionych i podanych w ramach działań profilaktycznych. Program, na którego realizację przeznaczono 80 tys. zł zostanie sfinansowany ze środków pochodzących z Województwa Małopolskiego oraz z Gminy Miasta Tarnowa. Szczepienia zostaną przeprowadzone w pięciu tarnowskich przychodniach.

Możliwość wzięcia udziału w tym programie będą miały dziewczęta zameldowane w Tarnowie, które urodziły się w 2004 roku. Ochotniczki zostaną bezpłatnie zaszczepione przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) zgodnie z zalecanym schematem szczepień dostosowanym do ich wieku. Szczepienie dotyczy dziewcząt, które nie były nigdy objęte szczepieniami przeciwko wirusowi HPV oraz tych, które są w trakcie realizacji szczepień, ale nie otrzymały jeszcze wszystkich wymaganych dawek szczepionki.

W ubiegłym roku szczepieniami przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) objęto 120 dziewcząt, a łączna liczba podanych dawek szczepionki wyniosła 190.

Na szczepienie można zgłosić się do dowolnej z poniższych przychodni:

1.            Miejska Przychodnia Lekarska Nr I Sp. z o.o., ul. Chemiczna 12 w Tarnowie,

2.            Miejska Przychodnia Lekarska Nr III NZOZ Sp. z o.o., ul. Wałowa 22 w Tarnowie,

3.            Miejska Przychodnia Lekarska Nr IV NZOZ Sp. z o.o., ul. XXV lecia 3a w Tarnowie,

4.            NZOZ Miejska Przychodnia Lekarska Nr 5 Sp. z o.o., ul. Długa 18 w Tarnowie,

5.            nMedica S.C. Jolanta Nachel, Krzysztof Nachel, ul. Parkowa 2 w Tarnowie,

 

Źródło: www.tarnow.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A