Z tej kategorii
Łabędzie wylądowały. Tak walczy o głosy kandydat PiS na prezydenta Tarnowa

2024-04-18 Wiadomości

Sztab Henryka Łabędzia postawił na nietypową akcję agitacyjną. Poza standardowymi plakatami i banerami z wizerunkiem kandydata PiS na prezydenta Tarnowa, na terenie miasta pojawiły się białe kartonowe ptaki, które mają budzić skojarzenia z nazwiskiem pretendenta do prezydenckiego fotela.

W mieście będzie działać Tarnowskie Centrum Równości

2024-04-18 Wiadomości

Ma to być miejsce spotkań osób LGBT+, imprez integracyjnych i wsparcia psychologicznego. Z inicjatywy Stowarzyszenia "Tęczowy Tarnów" przy ul. Krętej 10 uruchomiono Tarnowskie Centrum Równości. Jego oficjalne otwarcie zaplanowano 20 kwietnia.

RCB rozsyła nowy alert. "Nie dotykaj kapsułki i nie dopuszczaj do niej zwierząt domowych!"

2024-04-18 Wiadomości

Lisy są głównymi nosicielami wścieklizny w Polsce. W czwartek, 18 kwietnia na terenie województwa małopolskiego, w tym Tarnowa i powiatu tarnowskiego rozpocznie się akcja szczepienia tych zwierząt.

Będzie drugi spacer szlakiem detali architektonicznych Tarnowa. Sprawdź, kiedy zarezerwować sobie czas

2024-04-17 Wiadomości

Kto nie miał okazji wziąć udziału w cieszącym się dużą popularnością, marcowym spacerze szlakiem detali architektonicznych Tarnowa, ma szansę nadrobić zaległości. Kolejna sposobność nadarzy się w niedzielę, 28 kwietnia o godz. 12. W rolę przewodnika ponownie wcieli się Agnieszka Partridge - doktor nauk technicznych Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, publicystka i historyk sztuki a na wydarzenie zaprasza Biuro Wystaw Artystycznych.

Jakub Kwaśny obiecuje: będą pieniądze na rozbudowę stadionu w Mościcach. "Otrzymałem zapewnienie ministra Nitrasa"

2024-04-17 Wiadomości

Kandydat na prezydenta Tarnowa Jakub Kwaśny zapewnia, że znajdą się brakujące pieniądze na budowę stadionu piłkarskiego w Mościcach. "Otrzymałem zapewnienie ministra sportu i turystyki Sławomira Nitrasa. Czekamy tylko na podpis" - powiedział podczas briefingu prasowego, który odbył się w środę, 17 kwietnia.

Prawie 16,5 mln zł na 55 projektów. Miasto podsumowano projekt „Tarnów - Nowe Spojrzenie"

2024-04-16 Wiadomości

Dzięki wsparciu udzielonemu w ramach Funduszy Norweskich, w Tarnowie przez ponad dwa lata zrealizowano ponad 50 różnych projektów, w tym m.in. Szlak Maszkaronów, wodne murale, czy Centrum Dialogu, które mieści się w wyremontowanym dawnym Pałacu Ślubów przy ulicy Gumniskiej 30. Nieprzypadkowo więc właśnie w tej placówce podsumowano projekt „Tarnów - Nowe Spojrzenie".

Filipińczycy zatrzymani za nielegalny pobyt. Pracowali w jednej z tarnowskich firm

2024-04-16 Wiadomości

Strażnicy graniczni zatrzymali w Tarnowie czterech Filipińczyków za nielegalny pobyt. Jeden z nich otrzymał już decyzję administracyjną zobowiązującą go do opuszczenia kraju.

Henryk Łabędź z poparciem wicemarszałka województwa małopolskiego: "Gwarantuje rozwój Tarnowa i dobrą współpracę"

2024-04-16 Wiadomości

Budowa nowych przystanków kolejowych na linii kolejowej nr 91 w obrębie miasta Tarnowa, więcej połączeń z Krakowem i wspólny bilet aglomeracyjny - takie deklaracje padły we wtorek (16 kwietnia) podczas wspólnej konferencji prasowej kandydata na prezydenta Tarnowa Henryka Łabędzia i wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki, zorganizowanej przed dworcem PKP w Tarnowie.