Z tej kategorii
PSZOK w Wierzchosławicach już otwarty

2021-05-08 Wiadomości

Gmina Wierzchosławice oddała do użytku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycja kosztowała niemal 969 tys. zł, z czego blisko 824 tys. zł. to środki z Funduszy Europejskich.

W Tarnowie wiecej chętnych niż szczepionek

2021-05-07 Wiadomości

Dużą popularnością cieszą się szczepienia przeciw COVID-19 w uruchomionym przed tygodniem w Tarnowie Punkcie Szczepień Powszechnych. Do tej pory w hali przy ul. Gumniskiej zaszczepiło się 2116 osób, a zarejestrowało ponad 7 tysięcy mieszkańców. Rejestracja kolejnych chętnych została jednak czasowo wstrzymana.

W ręce tarnowskich pograniczników wpadł bezpaństwowiec z byłej Jugosławii. Został zatrzymany po długiej odsiadce

2021-05-07 Wiadomości

Spędził w więzieniu ponad 5 lat za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się handlem narkotykami. Po wyjściu na wolność znów został zatrzymany - tym razem przez straż graniczną. Mieszkający od ponad 20 lat w Polsce bezpaństwowiec, który kiedyś był obywatelem Jugosławii, czeka teraz na deportację. Najpierw jednak urzędnicy muszą ustalić jego obywatelstwo.

Tysiące płyt z muzyką podczas giełdy winyli w Gemini Park Tarnów

2021-05-07 Wiadomości

Klasyczny rock, jazz, muzyka filmowa, pop, blues, heavy – jednym słowem wszystkie gatunki muzyczne! Kolekcjonerów czarnych krążków, ale również osoby, które dopiero zaczynają przygodę z gramofonem, zapraszamy na Giełdę Płyt Winylowych i Kompaktowych, która gości w Gemini Park w dniach: 7-8 maja.

Samorząd Tarnowa zachęca do wspierania osób LGBT

2021-05-07 Wiadomości

Samorząd Tarnowa włączył się w kampanię społeczną "LGBT+ja" Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, zachęcającą nastolatki do okazywania wsparcia dla swoich nieheteronormatywnych i transpłciowych rówieśników. W poniedziałek 17 maja z ramienia magistratu odbędzie się kilka wydarzeń promujących akcję.

To już pewne. Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek na świeżym powietrzu

2021-05-07 Wiadomości

Rząd od 15 maja znosi obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu, pod warunkiem, że utrzymamy dystans 1,5 metra od innej osoby - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego ograniczeń związanych z epidemią.

W Zakliczynie powstanie Muzeum Regionalne

2021-05-07 Wiadomości

W budynku dawnego przedszkola przy ul. Jagiellońskiej w Zakliczynie, powstanie Muzeum Regionalne. Samorząd na pierwszy etap prac otrzymał 210 tys. zł ministerialnego dofinansowania.

W Ostrowie odtworzono popularny w czasach PRL-u ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny "Rybitwa"

2021-05-06 Wiadomości

Nad lewym brzegiem Dunajca w Ostrowie, odtworzono dawny ośrodek rekreacyjny "Rybitwa". Władze Wierzchosławic liczą na to, że to popularne w czasach PRL-u miejsce wypoczynku, znów będzie tętnić życiem.