Sprzedawała podrobione marki, grozi jej do 5 lat więzienia
access_time 2017-07-11 08:09:00
Tarnowscy policjanci zabezpieczyli podrobiony towar uznanych światowych producentów. Torebki, buty, koszulki wyceniane na ponad pół miliona złotych zostały zabezpieczone i przekazane do prokuratury.

Do obowiązków funkcjonariuszy zwalczający przestępczość gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, w ramach realizacji swoich obowiązków należy stałe monitorowanie strony internetowe. W ten sposób trafili na ogłoszenia, w których oferowano markowe przedmioty w znacznie zaniżonych cenach. Przedmioty z firmowymi znakami producentów znanych marek sprzedawane na portalach aukcyjnych cieszyły się sporym zainteresowaniem. Wśród oferowanych do sprzedania znajdowały się koszulki, buty, torebki czy czapeczki, które można było nabyć za ledwie kilkadziesiąt procent ich wartości. Bardzo szybko policjanci ustalili osobę oferującą do sprzedaży podrobione znaki towarowe. Okazała się nią 34-letnia mieszkanka Tarnowa, u której podczas przeszukania zabezpieczono przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi o wartości ponad 500 tysięcy złotych. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone i przekazane do tarnowskiej prokuratury. Kobiecie przedstawiono zarzut określony w artykule 305 ust. 1 i 3 Ustawy z dnia 30 czerwca 2000 roku Prawo własności przemysłowej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie. Kobieta za handel podrobionymi znakami towarowymi odpowie przed tarnowskim sądem, grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A