Więcej badań analitycznych, nowy sprzęt w ZPS
access_time 2017-06-14 08:00:00
Pracownia Diagnostyki Laboratoryjnej w ZPS cieszy się olbrzymim i rosnącym zaufaniem ze strony pacjentów. Z roku na rok systematycznie wzrasta ilość wykonywanych badań analitycznych. W 2016 r. w przychodni przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Tarnowie wykonano ponad 40 tysięcy badań więcej niż w 2015 roku.

Dynamiczny wzrost liczby wykonań niesie ze sobą wyzwania. Stąd kolejne inwestycje przychodni w nowy sprzęt – tym razem wydzierżawiono nowy automatyczny analizator biochemiczny, który w porównaniu do poprzedniego urządzenia, umożliwia wykonanie większej liczby badań w krótszym czasie oraz posiada szersze menu badań, co umożliwia wprowadzenie nowych oznaczeń do oferty Pracowni.

– W ostatnich dwóch latach wymieniliśmy w zasadzie większość sprzętu. Staramy się, żeby sprzęt był dostosowany do rodzaju zlecanych badań. Staramy się również obniżyć koszt badania – mówi Beata Holik-Januś, kierownik Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Badania analityczne istotnie wspierają diagnozę lekarską, dlatego ważna jest precyzja, dokładność oraz wiarygodność badań. – Skuteczność naszej pracowni jest efektem zatrudnienia kadry doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników , użytkowania nowoczesnego sprzętu oraz stosowania wysokiej klasy odczynników – podkreśla Beata Holik-Januś. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A