Konkurs: Znajdź symbiozę w Małopolsce!
access_time 2017-05-04 06:29:00
Studiujesz i interesujesz się nowoczesnym rozwiązaniami w przemyśle? Zbierz zespół i zgłoś się do konkursu, który organizuje Województwo Małopolskie. Na rejestrację masz czas do 8 maja, na prace konkursowe czekamy aż do końca czerwca. Do wygrania udział w prestiżowej konferencji.

Konkurs jest skierowany do studentów z kół naukowych małopolskich uczelni. Głównym zadaniem jest przygotowanie opisu rozwiązań wpisujących się w ideę symbiozy przemysłowej, czyli współpracy dwóch podmiotów (np. firm, zakładów przetwórczych), które mogą przynieść konkretne korzyści - ekonomiczne, społeczne czy ekologiczne. Przykładowo -  produkty uboczne, odpady lub energia pochodzące z jednego przedsiębiorstwa, mogą zostać wykorzystane przez inne.  W pracach konkursowych należy przedstawić istniejące rozwiązania przemysłowe lub nowe rozwiązania zaprojektowane przez uczestników konkursu dla istniejących przedsiębiorstw.

Zespół, którego praca zostanie oceniona najwyżej, będzie miał możliwość prezentacji swojego pomysłu podczas międzynarodowej konferencji współorganizowanej prze Polską Akademię Nauk pt. „Surowce i energia a gospodarka o obiegu zamkniętym i niskoemisyjna”, która odbędzie się w połowie września w Krakowie.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „SΥΜΒΙ - Symbioza przemysłowa na rzecz zrównoważonego rozwoju regionalnego i efektywnego gospodarowania zasobami w gospodarce o obiegu zamkniętym” (program Interreg Europa).

Termin nadsyłania prac upływa 30 czerwca 2017. Szczegóły znajdują się w regulaminie konkursu.

Źródło: Biuro Prasowe UMWM, Departament Polityki Regionalnej

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A