Rusza nabór na "płatne praktyki" dla studentów PWSZ w Tarnowie
access_time 2017-03-17 07:23:00
Nawet 10 tys. zł stypendium za półroczne praktyki zawodowe otrzymają studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, którzy zakwalifikują się do udziału w pilotażowym projekcie realizowanym w tarnowskiej Uczelni. Nabór chętnych właśnie się rozpoczyna.

Swój akces do projektu mogą zgłaszać studenci III roku wszystkich czterech kierunków Instytutu Politechnicznego, czyli: Elektrotechniki, Informatyki, Elektroniki i telekomunikacji oraz Inżynierii materiałowej.

- Na zgłoszenia czekamy do 24 marca - zapowiada dr inż. Wiesław Juda, z-ca kierownika Zakładu Technologii Materiałów Instytutu Politechnicznego PWSZ. - Kilka dni później, na przełomie marca i kwietnia rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne z chętnymi - dodaje.

Studenci, którzy chcieliby "powalczyć" o sześciomiesięczne praktyki i 10 tys. zł stypendium powinni kontaktować się z Biurem Karier, Projektów i Współpracy, które odpowiada za proces rekrutacji. Wsparcie dla studentów deklarują także opiekunowie praktyk. - Chętnie pomożemy we właściwym wypełnieniu wszystkich formularzy - dodaje Wiesław Juda.

Osoby, które dopełnią kwestii formalnych, zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne. W komisji oceniającej kandydatów zasiądą nie tylko pracownicy Uczelni, ale także przedstawiciele zakładów pracy, do których trafią praktykanci.

- Wyniki rekrutacji powinniśmy poznać pod koniec kwietnia - mówi Wiesław Juda. - Praktyki w ramach pilotażowego projektu rozpoczną się na przełomie maja i czerwca - kończy.

Przypomnijmy, że studenci Instytutu Politechnicznego PWSZ w Tarnowie będą mogli korzystać z "płatnych praktyk" dzięki temu, że Uczelnia zakwalifikowała się do pilotażowego projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na którego realizację otrzymała prawie pół miliona złotych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A