Już niebawem pojedziemy wygodniejszymi autobusami
access_time 2017-02-02 07:38:00
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie ogłosiło przetarg na zakup pięciu komfortowych, wygodnych, nowoczesnych autobusów. Pojazdy mają być fabrycznie nowe, niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w ekologiczne silniki i wykonane z najlepszych materiałów i przy pomocy najlepszych technologii - informuje urząd miasta.

W autobusach mają się też znaleźć ładowarki do telefonów komórkowych i laptopów, a ich wyposażenie ma być ładne i trwałe. Pojazdy mają być przyjazne dla osób niepełnosprawnych i dla seniorów – będą “przyklękać” na przystankach, żeby ułatwić wsiadanie i wysiadanie - a co najmniej 8 miejsc siedzących w każdym z nich ma być dostępnych z podłogi, bez stopnia.

Autobusy będą wyposażone w pełen komplet elektroniki – tablice i systemy informacyjne oraz systemy dla niedowidzących i w nowość – sterowniki, które po zintegrowaniu z systemem Zarządu Dróg i Komunikacji – zapewnią im priorytet przejazdu na wybranych skrzyżowaniach. Jak mówi Jerzy Wiatr, prezes zarządu MPK w Tarnowie, przedsiębiorstwo, zgodnie z oczekiwaniami prezydenta miasta, stawia na jakość usług dla pasażerów.

- Stawiamy na jakość autobusów również dlatego, że w obecnym unijnym programowaniu przewidziano poziom bardzo wysoki dofinansowania zakupów, sięgający 85 procent. A wysoka jakość pojazdów przełoży się na ich trwałość i ekonomię użytkowania. Zakupy pięciu autobusów to część projektu „Poprawa jakości komunikacji miejskiej na obszarze działania Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Projekt przewiduje łącznie kupienie 40 pojazdów.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A