Tarnowski Kiermasz Świąteczny - druga edycja już 17-18 grudnia!
access_time 2016-12-09 07:05:00
Po raz drugi w Tarnowie odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy na Starówce. - Chcemy ożywić miasto tym wydarzeniem, zachęcić tarnowian do spotkania i wspólnego przygotowania do świąt - mówi Bartosz Chmielnik, specjalista ds. promocji radia RDN Małopolska.

Impreza odbędzie się na Placu Sobieskiego oraz ulicy Wałowej. Lokalne firmy, restauracje, piekarnie oraz rękodzielnicy będą oferować swoje produkty. Odwiedzający stoiska będą mogli degustować świąteczne specjały na miejscu, jak i zamówić dania na świąteczny stół.

- Ubiegłoroczna, pierwsza edycja kiermaszu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród tarnowian. Dlatego postanowiliśmy kontynuować projekt w większym rozmiarze, tym razem będzie prawie 30 wystawców – dodaje Mirosław Biedroń, dyrektor ds. PR CenterMed, członek Stowarzyszenia Medycyna Polska – współorganizatora wydarzenia.

Na kiermaszu nie zabraknie atrakcji, takich jak ubieranie choinki, pocałunki pod jemiołą, częstowanie potrawami z dziczyzny oraz w sobotę o 15:00 „Kolędy Pokoleń” - czyli wielopokoleniowe śpiewanie kolęd wspólnie z seniorami z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej oraz Klubu Dobrze Nastawionych.

Choinki do wygrania

Podczas kiermaszu będzie można otrzymać żywą choinkę. – Rozdamy łącznie 200 choinek! – mówi Ewa Lasota, specjalista ds. promocji RDN Małopolska. – Przez cały tydzień poprzedzający imprezę, na antenie radia będziemy rozdawać świąteczne drzewka. Będzie można je także zdobyć, uczestnicząc w kiermaszu – dodaje.

Najlepsze kasztany są na… Placu Sobieskiego

Dużą atrakcją będzie bezpłatna degustacji gorących kasztanów. – Roman Brandstaetter w „Przypadkach mojego życia” wspominał o przedwojennych spacerach po Tarnowie i smakowaniu gorących kasztanów, kupowanym u Węgra, który przygotowywał je na piecyku stojącym na Placu Sobieskiego. Chcemy przypomnieć tarnowianom tę pyszną tradycję, może gorące kasztany powrócą na stałe na tarnowską starówkę i będą magnesem przyciągającym w to miejsce – mówi Mirosław Biedroń.

Dwudniową imprezę uświetnią występy artystyczne. W niedzielę o 13:00 ze świątecznym recitalem wystąpi Piotr Kita. Zaraz po nim na folkowo zagra kapela „Zalasowanie”. Tarnowski Kiermasz Bożonarodzeniowy odbędzie się w weekend 17-18 grudnia.

Co ważne do kiermaszu włączyli się kupcy ze Starówki działający w Stowarzyszeniu „Zmieńmy Stare Miasto Tarnów”. W weekend 17 i 18 grudnia zaproponują w wielu sklepach, restauracjach rabaty sięgające nawet 40 %.

Projekt jest wspófinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A