Gala V Festiwalu Niepodległości i V Koncert Bardów
access_time 2016-11-09 12:19:00
Już w najbliższy poniedziałek 14 listopada o godzinie 18:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbędzie się uroczysta Gala V Festiwalu Niepodległości. Podczas Gali wręczona zostanie kolejna "Szabla Niepodległości" oraz dwa "Ryngrafy Niepodległości" - nagrody rokrocznie przyznawane przez Kapitułę złożoną z dotychczasowych laureatów i przedstawicieli ponad 20 lokalnych organizacji społecznych. Gali już tradycyjnie towarzyszyć będzie Koncert Bardów. W tym roku wystąpi Jan Kondrak ( Lubelska Federacja Bardów). Wstęp na Galę z koncertem jest wolny. Organizatorzy zapraszają wszystkich, nie tylko lokalnych, patriotów.

Festiwal Niepodległości to całoroczny cykl oddolnie organizowanych przez tarnowskie środowiska patriotyczne imprez edukacyjnych i kulturalnych, których główny blok przypada na październik i listopad. Festiwal obudowuje bowiem rocznicę zrywu niepodległościowego, dzięki któremu Tarnów i okolica  wybiły się na niepodległość, w nocy z 30 na 31 X 1918 r., jako pierwsze w kraju. 

Dla naszych środowisk to nie jest tylko ciekawostka historyczna, to centralne dla tożsamości obywatelskiej i patriotycznej wydarzenie w dziejach naszej małej Ojczyzny. Od lat zabiegamy o ustanowienie dnia 30 października oficjalnym, lokalnym świętem narodowym - przypominają organizatorzy.
 
Nazwiska wyłonionych już przez Kapitułę osób - laureatów Nagród "Szabla Niepodległości" i "Ryngraf Niepodległości" trzymane są w tajemnicy do dnia Gali. Nagrody przyznawane są osobom najbardziej zasłużonym i aktywnym na polu krzewienia postaw niepodległościowych oraz dbałości o pamięć historyczną. 

Gala piątej już edycji trwającego w Tarnowie Festiwalu Niepodległości odbędzie się 14 listopada (poniedziałek) o godzinie 18:00 w auli C 017 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ul. Mickiewicza 8. Gali towarzyszyć będzie, jak co roku, Koncert Bardów, którego gościem specjalnym będzie tym razem poeta,  pieśniarz i kompozytor Jan Kondrak (Lubelska Federacja Bardów). 

Wstęp na Galę i Koncert Bardów jest wolny. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A