Nauczyciele rozmawiali o bezpieczeństwie na drogach
access_time 2016-11-09 08:00:00
Ponad 200 nauczycieli i dyrektorów szkół z całego regionu uczestniczyło w Konferencji BRD „Bezpieczeństwo ucznia naszym wspólnym celem”, zorganizowanej przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie. Skupiono się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- Bardzo cenimy współpracę z pedagogami, którzy w szkołach naszego regionu zajmują się edukacją w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. To właśnie dzięki nim możemy oddziaływać na najmłodszych uczestników ruchu, wpajając im podstawowe zasady – mówi Jarosław Sady, dyr. MORD w Tarnowie. – Dlatego każdego roku zapraszamy ich na spotkania z ekspertami, policjantami, samorządowcami – na konferencję, która jest platformą wymiany doświadczeń i sugestii, pomocnych w codziennej pracy dydaktycznej.

Gościem pedagogów w tym roku był m.in. młodszy inspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji, ekspert w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, który zajmuje się propagowaniem zagadnień związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego i znajomością przepisów. Mówił na temat „Rowerzysta i motorowerzysta też mogą być piratami drogowymi”. Zwrócił uwagę na przejścia dla pieszych z azylem i konieczność właściwej edukacji osób, które z nich korzystają. Chwalił organizatorów konferencji za inicjatywy na rzecz BRD, podkreślając, że dzięki takim działaniom w ciągu minionych 20 lat znacznie zmniejszyła się liczba dzieci i młodzieży – ofiar wypadków drogowych.

O „Nowoczesnych rozwiązaniach infrastrukturalnych”, które wdrażają władze Małopolski mówił wicemarszałek Stanisław Sorys. Dla poprawy bezpieczeństwa coraz powszechniej stosowane jest inteligentne oświetlenie przejść; montowane są również żółte pulsujące światła ostrzegające kierowców o zbliżaniu się pieszego do zebry. Policjanci z tarnowskiej komendy przedstawili stan bezpieczeństwa na drogach regionu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A