Na ostatni weekend wakacji ZAPOWIEDZI
access_time 2016-08-26 12:57:00
Będzie muzycznie, patriotycznie, tanecznie i sportowo. W ostatni weekend wakacji synoptycy zapowiadają też wysokie temperatury i bezchmurne niebo. Warto więc wyjść z domu i spędzić te dni na świeżym powietrzu.

Piątek

Ostatnia tego lata odsłona Wałowa Str.Art rozpocznie się o 14.00. Nie zabraknie żywych rzeźb i kuglarzy. Wielokolorowe postaci po raz kolejny będą zachęcać i wciągać do wspólnej zabawy. Przestrzeń zaułku Łokietka opanują muzycy, a ulicę Basztową zapełnią miłośnicy fotografii.

O godz. 16.00 natomiast w amfiteatrze zaplanowano przedostatnie wakacyjne zajęcia brydżowe. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w turnieju. Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku.

Swoją propozycję na piątkowe popołudnie przygotowała także Fundacja Aspiranci. W Art Squacie na rynku będzie można pograć w gry planszowe. Organizatorzy zapewniają ponad 100 planszówek. Start o 18.00.

Kolejny mecz sparingowy rozegrają szczypiorniści SPR Tarnów. Podopieczni Ryszarda Skutnika w ramach przygotowań do nowego sezonu zmierzą się z zespołem Padwy Zamościa. Początek spotkania w hali sportowej PWSZ o 18.30.

Sobota

W sobotę przed tarnowską publicznością zaprezentują się przedstawiciele muzyki elektronicznej i klubowej: ArtJack, Wała, Morten Noir oraz Zolty. Będzie skocznie, housowo i niebanalnie. Koncert przed budynkiem BWA rozpocznie się o 16.00.

Niedziela

Corda Quartet poprowadzi widzów przez szeroki wachlarz stylów muzycznych od muzyki klasycznej, poprzez współczesną, aż do muzyki rozrywkowej. Początek koncertu w Parku Strzeleckim o 17.00. Wcześniej, bo o 15.00 w BWA zaplanowano finisaż ekspozycji „Wykrój. Miasto. Tarnów” – ostatnie kuratorskie oprowadzanie Marcina Różyca z udziałem twórców wystawy. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Elizabeth Szancer, pochodząca z tarnowskiej rodziny Szancerów kuratorka sztuki współczesnej, która przyjedzie specjalnie z Nowego Jorku. Swój udział zapowiedział też Thomas Buchsbaum, ambasador Austrii w Polsce.

W niedzielę odbędą się także uroczystości upamiętniające ofiary wybuchu bomby na tarnowskim dworcu kolejowym. W programie m.in.: złożenie wieńców, gawęda historyczna oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Początek o godz. 17.00.

O 19.00 zapraszamy do amfiteatru na ostatnią w tym roku letnią potańcówkę. O dobrą muzykę do tańca zadba dj, a imprezę poprowadzi doświadczony wodzirej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A