Rusza przebudowa ulicy Krakowskiej
access_time 2016-08-05 10:37:00
Blisko trzy miliony złotych kosztować będzie przebudowa ulicy Krakowskiej. Modernizacją objęty zostanie odcinek od ul. Kochanowskiego do ul. Sikorskiego. Prace rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek, 8 sierpnia i potrwają nieco ponad trzy miesiące. W związku z remontem kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone od niedzieli, 7 sierpnia.

Na czas realizacji prac zamykane będą całościowo obydwa pasy ruchu ul. Krakowskiej w danym kierunku. Ruch będzie się wówczas odbywał dwukierunkowo wolnymi pasami ruchu. Na czas robót zostaną wyłączone sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: ul. Krakowska i Dworcowa oraz Krakowska i Sikorskiego. Dodatkowo na ul. Sikorskiego zostanie wybudowane tymczasowe rondo.

Konieczne będzie również czasowe przeniesienie przystanków autobusowych, co wykonywane będzie dwuetapowo.

W pierwszym etapie robót, czyli od 8 sierpnia do końca września, zamknięte zostaną obydwa pasy ul. Krakowskiej w stronę Rzeszowa, od skrzyżowania z ulicą Kochanowskiego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego i Narutowicza. Przystanek autobusowy zlokalizowany za skrzyżowaniem ulic Dworcowej i Pułaskiego zostanie przeniesiony na pas dzielący jezdnię ul. Krakowskiej.

W drugim etapie prac, który zaplanowano od października do listopada, zamknięte zostaną obydwa pasy odcinka ul. Krakowskiej, ale w kierunku Krakowa. Przystanek autobusowy od strony kościoła zostanie przeniesiony na pas dzielący jezdnie ul. Krakowskiej.

Remont, poza podbudową i nową nawierzchnią, obejmie również odwodnienie, przebudowę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i teletechnicznej. Wyremontowane zostaną chodniki, ciąg pieszo - rowerowy, zatoki i perony autobusowe oraz oznakowanie pionowe i poziome.

Prace planowo mają potrwać do 30 listopada.

Komentarze...