Komu pieniądze z Budżetu Obywatelskiego?
access_time 2016-08-03 08:00:00
Ponad 30 projektów zgłoszono w piątej edycji budżetu obywatelskiego. Co piąta z inicjatyw to propozycja z zakresu infrastruktury drogowej. Znaczna część wniosków dotyczy także sfery rekreacyjno-sportowej, w tym modernizacji placów zabaw. Mieszkańcy proponowali także m.in. doposażenie międzyosiedlowych centrów opieki senioralnej.

2 września ogłoszona zostanie lista projektów odrzuconych i projektów dopuszczonych do głosowania. O tym, czy zgłoszona inwestycja zostanie zrealizowana, zdecydują mieszkańcy Tarnowa w odrębnym głosowaniu, które potrwa od 19 do 28 września.

Głosować będzie można wyłącznie elektronicznie, a uprawnieni do tego będą mieszkańcy wpisani do rejestru wyborców oraz mieszkańcy niepełnoletni w wieku od 16 lat, posiadający Tarnowską Kartę Miejską w wersji premium. Osoby, które nie posiadają dostępu do Internetu, będą mogły zagłosować w jednym z kilkudziesięciu specjalnie przygotowanych na tę okazję punktów. Projekty wybrane przez tarnowian do realizacji w ramach piątej edycji budżetu obywatelskiego zostaną opublikowane 30 września.

Przypomnijmy, że Tarnów jako jeden z pierwszych miast w Polsce wprowadził dla mieszkańców tego rodzaju możliwość. Pierwsza edycja budżetu obywatelskiego odbyła się w 2013 r. W tym roku do dyspozycji mieszkańców przeznaczono pulę dwóch milionów złotych.

Komentarze...