Wakacje z Autorską Pracownią Plastyczną Elżbiety i Witolda Pazerów w TCK
access_time 2016-07-15 08:00:00
TCK zaprasza na zajęcia w plenerze i w pracowni plastycznej, podczas których w różnych technikach i na różne sposoby uczestnicy interpretować będą pejzaż. Zapraszamy do wkroczenia w temat pejzażu i odkrywania jego odsłon; widziany obiektywnie, interpretowany osobowością bądź temperamentem i wyobraźnią autora.

Autorska Pracownia Plastyczna funkcjonująca od ponad dwudziestu lat jest gwarantem, że uczestnicy z zajęć wyniosą nie tylko wiedzę o podstawowych zagadnieniach z zakresu sztuk plastycznych, ale że będzie to ciekawe, inspirujące doświadczenie. Będą malować pastelami, rysować, wycinać, wyklejać, układać, tworzyć  w plenerze i w pracowni plastycznej. Nabiorą umiejętności w wykorzystaniu różnych technik plastycznych. Warsztaty będą na pewno źródłem sporego pakietu nowych umiejętności i wiedzy, jednakże łatwo przyswajalnych i podanych w formie zabawy i kreatywnych działań.       

Pejzaż interpretowany w trakcie warsztatów w plenerze i pracowni, będzie na różne sposoby, a uczestnicy odwoływać będą się do wielu kierunków zaistniałych w sztuce XX wieku – impresjonizm, fowizm, surrealizm, dadaizm.

Spotkania plenerowe; w programie zajęć; malowanie fragmentów natury w  Parku Sanguszków (pastele suche lub olejne), lub na ulicy Wałowej (obserwacja i ingerencja w zastaną przestrzeń, interakcja, instalacja i performance). Spotkania w  pracowni; w oparciu o kierunki sztuki XX wieku  tworzenie pejzaży, prac literackich i plastycznych. Twórcze spojrzenie na pejzaż i jego interpretacja,  wykonanie prac z elementów fotografii i fragmentów tekstów z gazet.

Na warsztaty w drugiej połowie pierwszego miesiąca wakacji, zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież szkolną, w wieku od 8 lat. Wszystkich, którzy mieliby chęć spędzić czas na plenerowych zajęciach w parku Sanguszków i  na tarnowskiej starówce oraz na zajęciach w pracowni plastycznej malując, szkicując, tworząc i reinterpretując pejzaże. Podczas zajęć zapewniona jest opieka oraz wszystkie niezbędne materiały plastyczne i pomoce dydaktyczne.

Poniżej znajduje się harmonogram zajęć, który obejmuje trzy grupy, a można się zapisać do każdej z nich, dokonując wpłaty w Biurze Obsługi TCK, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-18.00 oraz w sobotę w godzinach 10.00-18.00. Jedynie dokonanie wpłaty jest gwarantem miejsca, a liczba miejsc jest ograniczona. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc. Opłata za uczestnictwo w zajęciach, w jednej z wybranych grup 45 zł. Dodatkowo można zapisać się na pojedyncze zajęcia, na kontynuację nauki warsztatu plastycznego w dni, kiedy odbywają się zajęcia w pracowni plastycznej, wtedy opłata wynosi 15 zł.

Harmonogram zajęć:

GRUPA I

18 lipca - godz. 11.00 – 14.00 (poniedziałek)

Zajęcia w plenerze. (Park Sanguszków - malowanie fragmentu natury, pastele olejne) - spotkanie w parku przy pałacu.

19 lipca - godz. 11.00 - 14.00 (wtorek)

Zajęcia w pracowni. (Pracownia plastyczna TCK - pejzaż surrealistyczny)

20 lipca - godz. 11.00 - 14.00 (środa)

Zajęcia w pracowni. (Pracownia plastyczna TCK - tworzenie z fotografii i tekstów z gazet prac literackich i plastycznych)

GRUPA II

21 lipca - godz. 11.00 – 14.00 (czwartek)

Zajęcia w plenerze. (Park Sanguszków - malowanie fragmentów natury, pastele olejne) - spotkanie w parku przy pałacu.

22 lipca - godz. 11.00 – 14.00 (piątek)

Zajęcia w plenerze. (ulica Wałowa – interakcja z przechodniami, tworzenie instalacji) - spotkanie w pracowni TCK.

23 lipca - godz. 11.00 - 14.00 (sobota)

Zajęcia w pracowni. (dzień III - Pracownia plastyczna TCK - tworzenie z fotografii i tekstów z gazet prac inspirowanych teorią dadaizmu) 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A