Dawid Podsiadło gwiazdą tegorocznych Zdearzeń. Co jeszcze ciekawego?
access_time 2016-06-09 08:00:00
To z pewnością będzie niezapomniany weekend. w dniach 24-25 czerwca odbędzie się tradycyjne święto miasta, czyli Zdearzenia 2016. Ich największą gwiazdą będzie Dawid Podsiadło, ale innych atrakcji koncertowych także nie zabraknie.

- 24 i 25 czerwca 2016 r. zapraszamy na tarnowski Rynek na koncerty plenerowe w ramach tegorocznego święta miasta – ZDEARZEŃ 2016. W pierwszym dniu wystąpią młodzi adepci rocka, wywodzący się ze Szkoły Muzyków Rockowych S.M. Rock działającej przy Tarnowskim Centrum Kultury, czyli zespoły Wasabi i Need More Clouds, które mimo krótkiego stażu mają za sobą już kilka sukcesów. Gwiazdą wieczoru będzie jedna z najbarwniejszy postaci na rodzimej scenie muzycznej ostatnich lat – Dawid Podsiadło - zapowiada Artur Janus z TCK.

W drugim dniu, w sobotę, odbędzie się muzyczna podróż do lat 60-tych, 70-tych i początku 80-tych za sprawą takich wykonawców jak Abba Show i Chrząszcze.

Początek koncertów na tarnowskim Rynku o 19:00. Wstęp wolny.

Wasabi - tarnowska grupa powstała wiosną 2013 r. Tworzą ją kilkunastoletni muzycy zafascynowani muzyką z pogranicza alternatywy, funky i rock. Od początku działalności zespół pracuje nad swoim materiałem. Pierwszy efekt tej pracy, utwór p.t: „Stopy w stronę nieba” zespół zaprezentował podczas koncertu w ramach 22 finału WOŚP na Rynku w Tarnowie w styczniu 2014. W maju tego roku odbyła się premiera teledysku do tej piosenki. Równolegle do pracy twórczej Wasabi z powodzeniem koncertują na lokalnych scenach.

Mają za sobą sporo znakomicie przyjętych występów oraz kilka nagród, m.in.: II m-ce Małopolskiego Przeglądu Talentów Muzycznych (I L.O.), I m-ce Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego organizowanego przez PWSZ i nagrodę w postaci występu na tarnowskich Juwenaliach, oraz nagrodę w postaci sesji nagraniowej w Raven Studio.

Grupa jest także półfinalistą 8. edycji Must Be The Music, a ich zmagania można było śledzić w telewizji jesienią 2014 r.

Rok 2015 zespół rozpoczął wielkim koncertem charytatywnym w Skrzyszowie gdzie zagrał obok grupy Bracia dla liczącej tysiąc osób publiczności. W lutym tego roku zespół wszedł do studia by pod okiem znanego ze współpracy z gwiazdami polskiej sceny muzycznej (Wilki, Maria Peszek, Andrzej Smolik, Julia Marcel i wiele innych) producenta Leszka Łuszcza zarejestrować swój pierwszy mini album. Premiera krążka zaplanowana jest na jesień 2016.
W kwietniu2015. zespół pochwalił się swoim najnowszym klipem do piosenki p.t: „Ultralekki”. Utwór ten zajął drugie miejsce w czerwcowej edycji plebiscytu „Grajmy Swoje” w radiu RDN Małopolska pokonując piosenki znanych i cenionych polskich wykonawców.

Rok 2016 Wasabi rozpoczęło pokonując 90 innych zespołów i zwyciężając w konkursie o koncert na dużej scenie finałowego dnia Krakowskich Juwenaliów oraz zwycięstwem w marcowym wydaniu konkursu „Megafon” w Radiu Kraków. 16 lipca zespół wystąpi w Niemczech na głównej scenie wielkiego „Bochum Total Festiwal”.

Skład: Agnieszka Kapustka – wokal, Michał Nazimek – gitara, Piotr Gębala – bas, Gabriel Rękas – perkusja

Need More Clouds – tarnowska grupa rockowa powstała na początku 2013 roku. Młodzi muzycy (15-17lat) od początku postawili sobie za cel tworzenie własnego materiału. Zanim jednak nagrali swój pierwszy utwór wystąpili na kilku lokalnych scenach grając piosenki wykonawców od których czerpią inspiracje: Red Hot Chili Peppers, Rage Against The Machine, Kasabian czy Black Keys. Ich koncerty zostały ciepło przyjęte m. in. podczas „3maj się Zdrów Festiwalu” w Ciężkowicach, „Bocheńskiej Sceny Letniej”, koncertu jubileuszowego „20- lecia S.M Rock” czy też podczas finału WOŚP na tarnowskim rynku czy tarnowskich Juwenaliów.

W styczniu 2014r grupa weszła do studia by we współpracy z producentem – Leszkiem Łuszczem nagrać swój pierwszy autorski utwór p.t „Granades behind flanges”. 4 marca b.r. NMC zdobyli 3 miejsce podczas Małopolskiego Przeglądu Talentów Muzycznych organizowanego przez 1 LO w Tarnowie a Gabriel Rękas odebrał nagrodę indywidualną dla najlepszego perkusisty przeglądu.

Jesienią 2014 r. grupa Need More Clouds wzięła udział w 8. edycji popularnego telewizyjnego show Must Be The Music. Ich występ podczas castingu głównego wzbudził zachwyt wymagającego Jury, które wystawiło grupie ocenę 4 razy "TAK".

W lipcu 2015 zespół po przejściu kilku etapów konkursu zagrał na Scenie pod Spichlerzem Polskiego Rocka podczas festiwalu Jarocin 2015 a wrześniu ukazał się kolejny klip grupy do piosenki p.t „Bush”. Po premierze tego video zespół opuścił wokalista Kamil Dychtoń. Rok 2016 NMC otworzył 14 lutego prezentując nowy teledysk „Wódz”. Aktualnie grupa pracuje w studiu przy nagraniach swojego pierwszego albumu. Premiera krążka planowana jest na jesień 2016.

Skład: Mikołaj Rękas – wokal, gitara, Kuba Golec – gitara, Hubert Kapturkiewicz – bas, Gabriel Rękas – perkusja

Dawid Podsiadło karierę muzyczną rozpoczął dzięki programowi X Factor, którego był laureatem. Kiedy niespełna trzy lata temu szykował się do wydania pierwszej płyty, był dobrze zapowiadającym się zwycięzcą telewizyjnego talent show. Jego debiutancki album „Comfort and Happiness” ukazał się 3 lata temu, ale do dziś utrzymuje się w czołówce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce z wynikiem ponad 160 000 tyś kopi i statusem diamentowej płyty. Druga wydana jesienią 2015 roku solowa płyta pod przewrotnym tytułem „Annoyance and Disappointment” jest już podwójną platyną i także nie schodzi z list bestselerów, a sam Dawid jest dziś bez wątpienia jedną z największych gwiazd polskiej muzyki popularnej, ciesząc się uznaniem zarówno krytyków jak i fanów.

Promujący ostatni album, singiel “W Dobrą Stronę” przez wiele tygodni był najczęściej granym utworem w stacjach radiowych a teledysk ma ponad 14 mln wyświetleń w serwisie Youtube. Dużym sukcesem zakończyła się także wiosenna trasa koncertowa „Son of Analog Tour" - prawie dwadzieścia tysięcy biletów wyprzedało się błyskawicznie jeszcze przed pierwszym występem. Młody zdobywca aż czterech Fryderyków sprzed dwóch lat, został w tym roku ponownie nominowany przez Akademię Fonograficzną ZPAV aż w trzech kategoriach i ostatecznie zgarnął nagrodę w kategorii Teledysk Roku.

Abba Show - jako nieliczny z grona zespołów revivalowych może pochwalić się faktem, że jest bardzo podobny do oryginału. ABBA SHOW wygląda jak prawdziwa ABBA i gra jak prawdziwa ABBA będąc fenomenem na światowym poziomie. Główny człon zespołu tworzy małżeństwo - tak jak w oryginalnej ABBIE ich muzyka powstała z harmonii i wspólnej miłości - po prostu rusza za serce. Wszystko to spięte jest w autorską formę muzyczną z pogranicza teatru i musicalu. Zespół bardzo pieczołowicie dba o odtworzenie wszystkich szczegółów związanych z grupą ABBA. Perfekcyjne brzmienie, aranżacje, prowadzenie koncertu oraz zachowanie na scenie do złudzenia przypomina wielką legendę ze Szwecji.

Wielokrotnie gościli z koncertami w Niemczech, Słowacji, Szwecji, Litwie. Ich koncerty są wierną kopią koncertów ABBY wzbogaconą o własne autorskie musicalowe show. Starają się odtworzyć ich brzmienie, wygląd, charaktery postaci. Program jest ciągle doskonalony i rozwijany stanowiąc niedościgniony wzór do naśladowania dla innych podobnych grup ostatnio pojawiających się na rynku.

Chrząszcze - to zespół z Gliwic grający muzykę lat sześćdziesiątych – całkowicie „na żywo”. W ich repertuarze usłyszymy między innymi utwory takich zespołów jak The Beatles, Czerwone Gitary czy The Shadows. Zespół powstał w 1983 roku a w niezmienionym składzie grają od 1997 roku czyli już dwadzieścia lat! Przez ten czas zespół Chrząszcze zagrał już ponad 1200 koncertów w Polsce, Niemczech i Austrii. Koncert zespołu to półtorej godziny energetycznej dawki dobrej muzyki lat sześćdziesiątych. Ich aktualny repertuar to kompilacja największych przebojów amerykańskich, brytyjskich i oczywiście polskich zespołów z lat 60-tych. Grają również własne kompozycje z których piosenką pt: „Linda” wygrali (swego czasu) konkurs organizowany przez radio Katowice.

Skład zespołu: Krzysztof Konopka – wokal, gitara rytmiczna, Zbigniew Białata – wokal, gitara solowa, Ryszard Wielbiński – wokal, gitara basowa, Tomasz Salków – wokal, instrumenty klawiszowe, Roman Kaczmarek – perkusja.

fot. Łukasz Ziętek

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A