Za rok czeka nas remont Lwowskiej w pobliżu szpitala
access_time 2016-04-26 08:00:00
Modernizacją objęty będzie odcinek o długości około jednego kilometra od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania ze szpitalem im. św. Łukasza. Prace ruszą za około rok i potrwają kilkanaście miesięcy. Nową drogą będzie można podróżować w 2018 r.

W ramach rozbudowy  powstanie jezdnia o dwóch   pasach w każdym kierunku ruchu. Przebudowane zostanie także rondo na ul. Okrężnej. Po północnej stronie ulicy pojawią się także ścieżki rowerowe. Dodatkowo założono budowę parkingu obok szpitala na wysokości hotelu dla pielęgniarek o pojemności około 150 miejsc oraz mniejszy parking na około 20 samochodów w okolicach cmentarza parafialnego.

Dzięki nowym miejscom postojowym polepszy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Kierowcy parkujący obecnie wzdłuż pobocza ulicy Lwowskiej przy szpitalu, będą mogli zostawić swoje pojazdy na nowo wybudowanym parkingu i do centrum miasta udać się, na przykład środkiem komunikacji miejskiej. Wykonawca wybuduje także m.in. bardzo potrzebną kanalizację deszczową i kanał technologiczny.

Niestety przez okres rozbudowy wszystkich podróżujących będą czekać utrudnienia. Dojazd do szpitala i innych instytucji, przedsiębiorstw, domów mieszkalnych  zlokalizowanych na ul. Lwowskiej zostanie zapewniony. Miasto nie przewiduje  całkowitego zamknięcia drogi.

Inwestycja realizowana będzie metodą „projektuj i buduj”. Oznacza to, że ta sama firma, która zostanie wyłoniona w przetargu, wykona zarówno dokumentację techniczną, jak i przystąpi do robót budowlanych. Prace projektowe na podstawie przygotowanej koncepcji  mają   ruszyć  jeszcze w tym roku. Na ten etap zadania przewidziano okres sześciu miesięcy. Roboty budowlane powinny ruszyć na wiosnę 2017 r.

Koszt szacunkowy zadania opiewa na kwotę ponad 20 milionów złotych netto. Miasto ma zamiar ubiegać się o dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A