Sławek Jaskułke Trio w TCK
access_time 2016-03-08 08:00:00
Sławek Jaskułke po wielu latach koncertowania i nagrywania solo, współtworzenia jazzowego duetu fortepianowego Duodram oraz tworzenia projektów specjalnych jak np. Chopin na pięć fortepianów powraca do jazzowego tria fortepianowego i swojej macierzystej formacji muzycznej. 18 marca zagości w Piwnicach TCK.

Nowa płyta Jaskułke Trio "On" jest sumą wieloletniej pracy oraz procesu twórczego. W warstwie merytorycznej album jest zgłębieniem sztuki improwizacji jazzowej oraz pracą nad strukturą kompozycji. W warstwie stylistycznej utrzymany w duchu modern mainstreamu i współczesnych kierunków jazzu europejskiego.

To co dla Jaskułke ważne, to budowa formalna, a także spójna konstrukcja całości. Artysta eksperymentuje z materią muzyczną w sposób świadomy i konsekwentny, kładąc szczególny nacisk na interpretację, dla której zawsze punktem wyjścia jest kompozycja.

Sławek Jaskułke, znany ze swojej bezkompromisowości, dzisiaj jest artystą średniego pokolenia posiadającym indywidualny styl i język muzycznej wypowiedzi. Jego koncerty na całym świecie wzbudzają olbrzymie zainteresowanie, a płyty od wielu lat są nagradzane znakomitymi recenzjami ze strony fachowych czasopism i recenzentów muzycznych.

Jego muzyka jest czytelna w odbiorze i głęboka w nastroju, a w wersji koncertowej ekspresyjna i wręcz hipnotyzująca. Bez wątpienia Jaskułke jest jednym z tych artystów, których twórczość otwiera dzisiaj drzwi dla nowych, nieoczywistych rozwiązań i dowodzi, jak wiele jest jeszcze we współczesnym jazzie do odkrycia.

Sławek Jaskułke - fortepian

Pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Wykładowca Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Symphony Hall w Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy International Performing Arts Center w Moskwie. W lipcu 2012 roku z recitalem solowym wystąpił w Ogrodach Luksemburskich w Paryżu w ramach Festiwalu "Chopin w Ogrodach Luksemburskich". Reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hong Kongu, co zaowocowało wydaniem solowej płyty “Jaskułke Hong Kong”. Twórca projektu “Chopin na pięć fortepianów” prezentowanego premierowo na EXPO 2010 w Shanghaju oraz scenie Forbidden City Concert Hall w Pekinie i Nanyang Academy of Fine Arts w Singapurze.

Piotr Kułakowski – kontrabas

Absolwent AM w Katowicach wydz. Jazz i Muz. Rozrywkowa w klasie J.Niedzieli. Współpracował i koncertował z czołowymi polskimi muzykami: Piotr Wojtasik, Janusz Muniak, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Maciej Sikała, Leszek Kułakowski, Jacek Pelc,Leszek Żądło, Kazimierz Jonkisz, Dominik Bukowski i muzykami niemieckimi : Rolf Zielke, Christian Knocie, Ulli Orth Michael Kullick, Eddie Hendersonem.

Tomasz Sowiński – perkusja

Założyciel i lider Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group. Brał udział w nagraniu muzyki do wielu spektakli teatralnych. Jest absolwentem AM w Gdańsku w klasie perkusji (1995). Od 2005 roku jest wykładowcą Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej przy Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracował z takimi artystami i zespołami, jak m.in. Maciej Sikała Trio i Quartet, Wojciech Staroniewicz - Hand Made, Emil Kowalski Quintet, Leszek Możdżer Trio, Sławek Jaskułke Trio, Sikała-Wojtasik Quartet, Sopot Hamburg Jazz Quintet, Jerzy Małek Quintet.

Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5), 18.03.2016 r., godz. 19.30, bilety: 25 zł.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A