Krew za krew - akcja w starostwie powiatowym
access_time 2016-02-29 08:24:00
Klub Honorowych Dawców Krwi przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie kontynuuje inicjatywę organizacji cyklicznych akcji krwiodawczych, organizowanych w siedzibie tarnowskiego Starostwa. Tym razem będzie to już XVIII akcja honorowego oddawania krwi.

Zaplanowana została na 1 marca 2016 roku w godz. od 8:00 do 12:00 (rejestracja do godz. 11:00) w sali konferencyjnej Starostwa. Akcja została wpisana do cyklu wydarzeń związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

– Poszukujemy różnych, ciekawych form upamiętnienia tego ważnego dla Polaków święta – mówi Jacek Hudyma, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego i zarazem Prezes Klubu HDK przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie. - Postanowiliśmy połączyć ideę honorowego krwiodawstwa z pamięcią o Żołnierzach Wyklętych. Tym samym oddając krew ratujemy ludzkie życie i dajemy wyraz naszej patriotycznej postawy – dodaje.

Akcja krwiodawcza odbędzie się 1 marca 2016 roku (wtorek) w godz. od 8:00 do 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38.

Podczas akcji będzie również możliwość zostania dawcą szpiku kostnego, poprzez rejestrację jako potencjalny dawca szpiku do bazy Fundacji DKMS. Mogą to uczynić osoby w wieku od 18 do 55 lat. Rejestracja ta przewidziana jest w godzinach od 8.00 do 11.00.

Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby. Dajmy przykład solidarności i ofiarności.
W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz tłustych posiłków.
Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

Honorowemu dawcy krwi  przysługuje:
- zwolnienie od pracy w dniu oddania krwi,
- zwrot utraconego zarobku,
- posiłek regeneracyjny,
- prawo do bezpłatnego badania grupy krwi.

Dla uczestników akcji organizatorzy przewidzieli konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, tematycznie związanymi z historią Żołnierzy Wyklętych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A