Agnieszka Opolska w tarnowskiej bibliotece
access_time 2016-02-19 07:20:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Opolską i promocję jej debiutanckiej powieści „Anna May”. Wydarzenie odbędzie się dziś, o godz. 17.00 w Czytelni Naukowej MBP (ul. Krakowska 4). Wstęp wolny.

Powieść „Anna May” zdobyła I miejsce w IV edycji konkursu „Literacki Debiut Roku” organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego. Premiera zwycięskiej powieści miała miejsce 24 października 2015 roku na 19. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, gdzie jej fragmenty czytała wybitna aktorka teatralna i filmowa, Anna Dymna.

Tytułowa bohaterka, studentka historii sztuki UJ, będąc w cięzkiej sytuacji finansowej postanawia ponownie spróbować swoich sił jako modelka. Zamiast na casting trafia jednak do atelier intrygującego malarza. Niespodziewana paczka z rzeczami zmarłej matki przywołuje demony przeszłości.

Anna decyduje się odnaleźć ojca, którego nigdy nie poznałą, a tym samym zmierzyć się musi nie tylko z bolesnymi wspomnieniami, ale i z mroczną historią własnej rodziny. Akcja książki rozgrywa się w dwóch miastach równocześnie: w Krakowie i Tarnowie, a czasem przenosi się w plenery małopolskiej wsi, do Szczurowej i Pleśnej.

Agnieszka Opolska - urodziła się w 1982 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez ponad 12 lat związana z Tarnowem i regionem tarnowskim, gdzie właczała się w pracę lokalnych instytucji na rzecz dzieci i młodzieży.

Po studiach zamieszkała w Lille, gdzie uczęszczała do Centre d'Arts plastiques et visuels oraz pracowła w domu dla bezdomnych Magdala. Studiowała grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ostatecznie swoją przyszłość związała z Wielką Brytanią, gdzie założyła własne przedszkole. Jej największą pasją wciąż pozostało jednak pisanie i malowanie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A