Eachtra - Celtycka Podróż w CSM (KONKURS)
access_time 2014-03-06 11:38:09
W niedzielę, 16 marca w Centrum Sztuki Mościce z okazji Dnia Św. Patryka odbędzie się widowisko muzyczno-taneczne w którym motywem przewodnim będzie muzyka celtycka. Spektakl „Eachtra - Celtycka Podróż" podczas którego zaprezentuje się grupa muzyczna JRM - Jig Reel Maniacs przy współpracy z zespołem tańca Irlandzkiego Ellorien.
Data: Niedziela, 16 marca o godz. 18:00 Miejsce: Centrum Sztuki Mościce Cena biletu: Bilety: 35 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu koncertu Eachtra to multimedialne sceny muzyczno-taneczne łączące elementy kultur Irlandii, Szkocji, Walii i Bretanii. To delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, naturalnie komponujące się z przeźroczami krajobrazów celtyckich krain. To recytowane fragmenty poezji przesiąknięte tradycją gaelickich i bretońskich bardów harmonijnie przeplatające się z dźwiękami skrzypiec, akordeonu, dud, flażoletów, saksofonu, pianina, gitar i perkusji. Eachtra* to niepowtarzalna przygoda, podróż publiczności wraz z artystami, lekcja kultury celtyckiej prowadzona słowem (narracje aktora scalone z animacjami), obrazem (VJ), muzyką (JRM) i choreografią (Ellorien) *Eachtra [wymowa: achtra] oznacza w języku irlandzkim podróż. Na program składają się 4 elementy: MUZYKA - tradycyjne utwory celtyckie w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne (dwóch muzyków występuje w tradycyjnych celtyckich strojach) TANIEC - układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu zespołu tańca irlandzkiego Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella, i inne (każdy taniec wykonywany jest w innych, kolorowych i widowiskowych kostiumach) SŁOWO - proza i poezja irlandzka, iro-szkocka i walijska, recytowane w językach celtyckich i w tłumaczeniach. Narrator: Piotr Zawadzki (aktor) OBRAZ - przezrocza z Irlandii i Szkocji autorstwa Krzysztofa Schramma - prezesa Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego i Fundacji Kultury Irlandzkiej w Polsce, i Anny Grabowskiej - artystki fotografika mieszkającej w Edynburgu (Szkocja) serwowane przez Tomka Frąszczaka (Visual Jokey)
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy jedno podwójne zaproszenie na film pt: "Eachtra - Celtycka Podróż". Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do środy, 12 marca do godz. 10:00, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Eachtra - Celtycka Podróż". Zwycięzca konkursu: Anna P. Gratulujemy !
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A