Dzisiaj blues opanuje Rynek
access_time 2014-08-01 10:07:44
Dzisiaj (piątek), rusza "BYŁ SOBIE BLUES - IX Letnie Spotkania z Bluesem". Inauguracyjny koncert plenerowy rozpocznie się o godz. 19 na tarnowskim Rynku, a zagrają: Los Agentos oraz Magda Piskorczyk. Wstęp na koncerty jest darmowy.
Los Agentos to formacja rock&rollowo - bluesowa powstała w 2006 roku. Zespół ma na koncie występy na prestiżowych festiwalach takich jak: Bluestracje, Wiosło Jadżwinga, Barwy Bluesa, Galicja Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Rybnik Blues Festival, Grajcy, Przeworsk Blues Festival, Rzeszów Blues Festival, Blues Expres, Blues na Skałce, Toruń Blues Meeting, jak również wiele koncertów w uznanych klubach w Polsce, Litwie i na Słowacji. Ponadto utwór "Johnny Guitar" pochodzący z płyty "New Blues Standards???" uplasował sie na pierwszej pozycji Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków. W Tarnowie Los Agentos wystąpią ponownie po siedmiu latach, ale w nieco odmienionym składzie: BOŻENA MAZUR - VOC, INSTR PERKUSYJNE ANDRZEJ SERAFIN - NOD WAVE, INSTR. PERKUSYJNE, VIBRAFON STANISŁAW GRELA - GITARA ROBERT LENERT - HARMONIJKI,VOC Magda Piskorczyk to wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym" głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. na Tajwanie, w Niemczech, Skandynawii, na Węgrzech, we Francji oraz Anglii. Autorka akustycznego albumu koncertowego „Magda Live", nominowanego do nagrody Fryderyk 2009, płyty studyjnej „Blues Travelling" nagranej z udziałem Michała Urbaniaka oraz albumu „Live at Satyrblues" prezentującego koncert ze szwedzkim gitarzystą i wokalistą Slidin' Slimem. Harmonogram BYŁ SOBIE BLUES:
  • 31.07 - SAM NA SAM Z BLUESEM: Jan „KYKS" Skrzek - Piwnice TCK, bilety: 10 zł
  • 01.08 - Los Agentos, Magda Piskorczyk - Rynek, wstęp wolny
  • 07.08 - SAM NA SAM Z BLUESEM: Paweł Szymański - Piwnice TCK, bilety: 10 zł
  • 08.08 - Wojtek Klich i Goście: Gienek Loska, Marek „STING" Popow, Marcin Furmański - Rynek, wstęp wolny
  • 21.08 - SAM NA SAM Z BLUESEM: The Missing Part - Piwnice TCK, bilety: 10 zł
  • 22.08 - Kulisz & Kielak, Kasa Chorych - Rynek, wstęp wolny Partnerem Był Sobie Blues jest MPEC - Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie Współautorem oraz animatorem koncertów w ramach BYŁ SOBIE BLUES jest Wojtek Klich, gitarzysta, wokalista, kompozytor, który też poprowadzi bluesowe koncerty. Po plenerowych koncertach zapraszamy muzyków oraz publiczność do Klubu "Przepraszam" (Rynek 10) na jam session. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A