Rodzinne warsztaty w BWA
access_time 2014-11-13 09:54:57
To doskonała propozycja dla dużych (dziadków) i małych (wnuków). Tarnowskie BWA rozpoczyna cykl całorocznych zajęć dla rodzin, które chciałyby poznać bliżej sztukę, a nawet spróbować swoich artystycznych sił w tworzeniu. Są jeszcze wolne miejsca, a zajęcia są w pełni bezpłatne.
- BWA w Tarnowie otrzymało certyfikaty „Miejsce przyjazne Seniorom” oraz „Miejsce przyjazne Maluchom”. Z tej, i nie tylko, okazji zapraszamy na cykl warsztatów dla dziadków i wnuków „Rodzinne warsztaty plastyczne – wspólna kontestacja sztuki i wartości kultury” - zachęcają organizatorzy. Warsztaty dla dziadków i wnuków dadzą starszym uczestnikom znakomitą okazję, aby zaznajomić najmłodszych z miejscem, jakim jest galeria sztuki. Zajęcia będą możliwością zobaczenia jak sztuka odbierana jest przez młodszych i starszych widzów oraz podzielenia się swoimi wrażeniami. Wprowadzenie do warsztatów w części teoretycznej pozwoli na lepsze zrozumienie wybranych kierunków artystycznych, a dziadkowie dzięki wykorzystaniu swojej wiedzy pomogą przyswoić nowe zagadnienia młodszym. Podczas części praktycznej starsi i młodsi uczestnicy wspólnie stworzą prace, których efektem będzie połączenie doświadczenia dziadków z dziecięcą wyobraźnią wnuków. Podczas spotkań dorośli i mali uczestnicy będą mogli zaproponować tematy zajęć, które byłyby dla nich interesujące. Warsztaty są bezpłatne. Czas trwania: 90 minut. Obowiązują zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl. Terminy i tematy warsztatów
  • Sobota 15.11.2014, g. 11:00 Wprowadzenie do sztuki przełomu XIX i XX w. Każda grupa dostaje do dyspozycji pakiet informacji na temat innego nurtu (impresjonizm, kubizm, surrealizm, itd.). Dziadkowie czytają wnukom zagadnienia z danej dziedziny. Następnie uczestnicy tworzą prace, które mają naśladować wybrany styl.
  • Sobota 20.12.2014, g. 11:00 Obraz i fotografia. Podczas warsztatów zostaną połączone dwa media. Uczestnicy zapoznają się z najpiękniejszymi obrazami, które na różny sposób przedstawiają krajobrazy (Claude Monet, Vincent van Gogh). Następnie sami narysują taki krajobraz, na tle którego chcieliby zapozować do zdjęcia.
  • Sobota 10.01.2015, g. 11:00 Pop-art. Uczestnicy zapoznają się z twórczością Andy’ego Warhola. Następnie sami spróbują stworzyć „powielane obrazy”, przy pomocy zapomnianego materiału jakim jest kalka kopiująca. Dziadkowie nauczą swoje wnuki jak z niej korzystać i pomogą przy tworzeniu prac. Tematyka zajęć zaplanowanych na: 7.02.2015, 14.03.2015, 11.04.2015, 9.05.2015 i 13.06.2015 (wszystkie o godz. 11) zostanie podana później. Więcej informacji oraz zapisy: Aleksandra Kubisztal (kubisztal@bwa.tarnow.pl), nr tel. 14 688 88 21.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A