Dwaj 17-latkowie utonęli w Dunajcu, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-08-14 10:16:16
Komisja przywróciła do łask i walk Kiwiora. Śluby cywilne w Tarnowie - bez rewolucji. Ksiądz Zbigniew Kras kapelanem prezydenta RP - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym
  • Komisja przywróciła do łask i walk Kiwiora Teraz celem pięściarza są igrzyska letnie w Rio de Janeiro. Wychowanek Tigera Tarnów Damian Kiwior najgorszy w swojej sportowej karierze okres ma już na szczęście za sobą. Komisja AIBA anulowała mu ostatecznie karę zawieszenia nałożoną za stosowanie niedozwolonych środków. - Moje nieszczęście rozpoczęło się po przeprowadzonej w styczniu - po meczu naszej ekipy Husardss Poland z argentyńskim Condors kontroli antydopingowej. Okazało się, że w moim organizmie wykryto niedozwolony środek. Poinformowany zostałem o tym dopiero w maju. Po konsultacji z lekarzem ustaliliśmy, że znajdował się on w furosemicie. Brałem go po konsultacji z lekarzem na leczenie kamieni nerkowych - przypomina pięściarz.
  • Dwaj 17-latkowie utonęli w Dunajcu We wtorek w Porąbce Uszewskiej odbył się pogrzeb Kamila, w środę - w sąsiedniej Niedźwiedzy jego kuzyna Krystiana. Chłopców żegnali mieszkańcy obu wsi, ale przede wszystkim ich rówieśnicy - koledzy ze szkoły i znajomi. Wiadomo, że jeden z nich wszedł do wody i porwał go wir. Wtedy na ratunek ruszył mu drugi z chłopców i również zniknął pod taflą wody. Ciało Kamila płetwonurkowie wyłowili po dwóch godzinach, zwłoki Krystiana znaleziono dopiero po dwóch dniach na głębokości ponad 4 metrów. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Śluby cywilne w Tarnowie - bez rewolucji Od marca tego roku, poza Urzędem Stanu Cywilnego odbyły się dwa śluby. Jeden, w restauracji "Kasyno", a drugi w Woli Rzędzińskiej. W tym roku są planowane jeszcze 3 śluby w plenerze. Od 1 marca 2015 udzielanie ślubów poza Urzędem Stanu Cywilnego stało się rzeczywistością. Jednak mieszkańcy miasta Tarnowa pozostają przy tradycyjnym zawieraniu ślubów.
  • Ksiądz Zbigniew Kras kapelanem prezydenta RP - Do Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża wpłynęło pismo od Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie powołania na stanowisko kapelana Prezydenta RP ks. kanonika Zbigniewa Krasa, kapłana diecezji tarnowskiej - dowiedzieliśmy się. - Odpowiadając na przesłane pismo, biskup Andrzej Jeż oddelegował księdza Zbigniewa Krasa do pełnienia funkcji kapelana Prezydenta RP. Ksiądz Zbigniew Kras był wcześniej proboszczem w Lipnicy Murowanej i związany jest z tamtymi terenami, choć z urodzenia jest rodowitym tarnowianinem. Ze swoimi parafianami pożegna się 16 sierpnia, a już dzień później obejmie swoje nowe obowiązki w Warszawie. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...