Nowa wystawa w BWA
access_time 2015-12-09 08:39:15
Interdyscyplinarne Koło Artystyczno-Naukowe IKAN, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie i Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zapraszają na otwarcie wystawy Jarosława Flicińskiego "Casa Cosmos. Homemade paintings".
CASA COSMOS. HOMEMADE PAINTINGS to wystawa, która sumuje ostatnie lata twórczości Jarosława Flicińskiego. Prezentuje obrazy, prace na papierze, obiekty i fotografie. Obrazy powstały niemal na przeciwległym biegunie kontynentu, w portugalskim Esteval, gdzie artysta mieszka i pracuje. Jak mówi: Obrazy potrzebują czasu. Ten peryferyjny zakątek Europy idealnie nadaje się do koncentracji i długiej pracy w samotności. Malarstwo uzupełniają obiekty znalezione w okolicy portugalskiego domu. Przedmioty są ważne. U Portugalczyków powszechny jest animizm przypisujący obiektom cechy osobowe i ideę duszy. Poza galerią, wystawa ma swoją część w przestrzeni miasta – wokół Mauzoleum gen. Bema oraz w witrynie blisko Rynku, gdzie w Muzeum Okręgowym przechowywane są fragmenty Panoramy Siedmiogrodzkiej Jana Styki. Postać gen. Bema – biografia i legendy – stały się nieoczekiwanym tarnowskim kontekstem wystawy.
  • Środa 9.12.2015, g. 16:30 - JAROSŁAW FLICIŃSKI - spotkanie z artystą - Aula Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, pl. Matejki 13, wstęp wolny. Spotkanie związane jest z wystawą CASA COSMOS. HOMEMADE PAINTINGS 2010-2015 / BWA w Tarnowie (otwarcie 10.12.2015, g. 18:30, wystawa czynna do 24.01.2016). Jarosław Fliciński (ur. 1963 w Gdańsku) w latach 1982-1986 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, a następnie na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (dyplom 1991). Mieszka i pracuje w Warszawie i Esteval w Portugalii. www.flicinski.net.
  • Komentarze...