Pijany próbował zdać egzamin na prawo jazdy. Plac manewrowy zaliczył, ale na miasto nie wyjechał
access_time 2024-06-10 11:25:00
W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie pijany 26-latek podszedł do egzaminu na prawo jazdy. Wprawdzie udało mu się zdać plac manewrowy, ale na ulice miasta już nie wyjechał.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z kursantów podszedł do części praktycznej egzaminu na prawo jazdy kategorii B pod wpływem alkoholu.

- Wywołany do złożenia egzaminu praktycznego stawił się, a na pytanie egzaminatora czy jest trzeźwy i może do niego podejść odpowiedział, że jest gotowy. Przejechał wprawdzie plac manewrowy i miał przejść do kolejnego etapu egzaminu, czyli jazdy w ruchu miejskim i wówczas egzaminator powiadomił nadzorującego o podejrzeniu przystąpienia do egzaminu państwowego w stanie nietrzeźwości - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Skierowani na miejsce policjanci drogówki zbadali stan trzeźwości 26-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego. Okazało się, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 0,75 mg/l, czyli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Egzamin został przerwany, a kursant odpowie teraz przed sądem. 26-latkowi za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna - w tym przypadku wynosząca równowartość pojazdu, którym się poruszał.

ac / fot. MORD, KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821