Nie zmieściła się na zakręcie. Groźny wypadek w Siemiechowie
access_time 2024-06-06 13:41:00
Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło w środę (5 czerwca) w nocy na drodze wojewódzkiej nr 980 w Siemiechowie. Zderzyły się tam dwa samochody, w których znajdowało się w sumie dziewięć osób.

Do wypadku doszło przed godziną 22 na drodze wojewódzkiej 980 w Siemiechowie. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca audi 18-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego nie zmieściła się na ostrym zakręcie, wyniosło ją na przeciwległy pas i uderzyła w jadącego z naprzeciwka osobowego opla, prowadzonego przez 57-letnią kobietę, również z powiatu tarnowskiego.

- Doszło do czołowo-bocznego zderzenia pojazdów. Opel został wyrzucony do rowu melioracyjnego, a audi zatrzymało się w poprzek drogi skutecznie ją blokując. W audi podróżowały cztery osoby, a w oplu pięć. Wstępne badania przeprowadzone na miejscu przez ratowników wskazały, że trzy osoby zostały zakwalifikowane do tarnowskiego szpitala i tam przetransportowane. Jedna z nich pozostała w szpitalnym oddziale na obserwację, pozostałe z urazami lub mocnymi stłuczeniami po zaopatrzeniu medycznym mogły wrócić do domu - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Droga wojewódzka była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Ruch przywrócono dopiero przed godziną 2 nad ranem.

Obie kierujące były trzeźwe. Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnia tarnowska policja.

A. Cichy / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821