Rolnik z Biadolin Radłowskich znalazł w polu pocisk artyleryjski
access_time 2024-05-31 11:03:00
Pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej znalazł podczas prac rolnych mieszkaniec Biadolin Radłowskich (gm. Wojnicz). Niewybuch został zabezpieczony i wywieziony przez saperów.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przyjął zgłoszenie od mieszkańca Biadolin Radłowskich o znalezieniu w polu rolnym niewybuchu. Na miejsce wysłano policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej, którzy zidentyfikowali znalezisko jako pocisk artyleryjski. Następnie wezwano saperów Wojska Polskiego z Rzeszowa, którzy zabrali niebezpieczny przedmiot i przetransportowali go na poligon, gdzie został zneutralizowany. Z uwagi na znaczną odległość znaleziska od zabudowy mieszkalnej nie zachodziła konieczność ewakuacji mieszkańców.

Policja nieustannie apeluje o ostrożność i przypomina, że odnalezionej amunicji, broni czy innych niewybuchów nie należy dotykać, ani tym bardziej przenosić. Miejsce należy w wyraźny sposób oznaczyć,  by uniemożliwić dostęp do niego osobom postronnym i niezwłocznie poinformować policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821