Śmiertelny wypadek na A4. Jedna osoba nie żyje
access_time 2024-05-20 13:50:00
Jedna osoba zginęła, druga jest w ciężkim stanie - to tragiczny bilans wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek (20 maja) na 468 kilometrze autostrady A4 (za zjazdem na Brzesko w kierunku Tarnowa). Zderzyły się tam samochód osobowy i autobus.

Do wypadku doszło w poniedziałek (20 maja) wczesnym popołudniem na 468 kilometrze autostrady A4, za zjazdem na Brzesko w kierunku Tarnowa. Zderzyły się tam ford focus z autobusem.

 - Kierowca forda focusa wykonywał manewr wyprzedzania, niestety nie zdążył zmieścić się z prawego pasa na lewy i uderzył w tył autobusu, auto zaczęło się obracać i znalazło się po prawej stronie przy barierach energochłonnych - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W autokarze nie było pasażerów, tylko dwóch kierowców. Z kolei samochodem osobowym podróżowało dwóch mężczyzn - pasażer zginął na miejscu, a kierowca w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby wydobyć poszkodowanych z wraku auta.

Na miejscu cały czas pracują służby. Obecnie udrożniono już lewy pas ruchu. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez co najmniej kilkadziesiąt minut.

A. Cichy / fot. Brzesko112.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821