Potrącił policjanta i uciekł. Poszukiwany motocyklista, który nie zatrzymał się do kontroli w Wojniczu
access_time 2024-04-29 23:32:00
Funkcjonariusz z tarnowskiej drogówki został potrącony przez motocyklistę podczas kontroli drogowej na ulicy Krakowskiej w Wojniczu. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia drogą krajową 94 w kierunku Łoponia. Teraz szuka go policja.

Do zdarzenia doszło w piątek, 26 kwietnia na ul. Krakowskiej w Wojniczu. Policjanci tarnowskiej drogówki prowadzili tam kontrolę prędkości w związku z licznymi zgłoszeniami otrzymywanymi od mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Około godziny 19 od centrum Wojnicza w kierunku zachodnim ul. Krakowską nadjechał motocyklista, który poruszał się zdecydowanie za szybko.

- Policjanci wykonali zdjęcie, na którym motocyklista jechał 102 km/h. Kontrolujący policjant dał wyraźny znak tarczą do zatrzymania i wskazał miejsce, w którym chce przeprowadzić kontrolę kierowcy. Motocyklista widział i zrozumiał polecenia, ponieważ wyraźnie zwolnił i włączył kierunkowskaz z zamiarem zatrzymania się. Jednak będąc, tuż przed policjantem przyspieszył, uderzając policjanta w rękę powodując jego upadek. Następnie motocyklista odjechał w kierunku obwodnicy Wojnicza. Podjęty pościg nie przyniósł żądanego skutku i nie udało się go zatrzymać - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Policja prosi o pomoc w ustaleniu motocyklisty, który nie zatrzymał się do kontroli, przekroczył dopuszczalną prędkość i spowodował obrażenia policjanta.

Funkcjonariusze publikują jedno ze zdjęć sprawcy. Może on dobrowolnie zgłosić się do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przy ul. Traugutta 4, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 (czynny całą dobę) lub wysyłając informację na adres e-mail: rzecznik@tarnow.policja.gov.pl.

Z kolei osoby, które mogą znać tożsamość motocyklisty, proszone są o kontakt telefoniczny z dyżurnym tarnowskiej policji pod numerem 47 831 1222 lub alarmowym 112, ewentualnie mailowy - na podany adres e-mail.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821