Puchar Świata we wspinaczce w Wuijang. Marcin Dzieński z dużymi szansami. Gdzie oglądać?
access_time 2024-04-11 12:31:00
Chińskie Wujiang szykuje się na niesamowite emocje sportowe. Już w najbliższy weekend odbędą się tam pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Świata we wspinaczce sportowej. Pełna determinacji polska reprezentacja będzie miała okazję stawić czoła wyzwaniom na międzynarodowej arenie. Nasz kraj w Chinach będą reprezentować m.in. obecny Mistrz Polski Marcin Dzieński i siostry Kałuckie - Aleksandra i Natalia.

Puchar Świata we wspinaczce sportowej to zawody, które przyciągają najlepszych sportowców z całego globu, a także jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu miłośników tej dyscypliny. Pierwsze w tym sezonie spotkanie na najwyższym szczeblu odbędzie się w Wujiang w dniach 12-14 kwietnia.

Do zawodów zgłosiły się 234 osoby z całego świata, w tym m.in. z Hiszpanii, Japonii, Irlandii czy Stanów Zjednoczonych. Wspinacze wezmą udział w konkurencjach prowadzenie oraz wspinaczka na czas.  
Polskę reprezentować będzie sześcioro sprinterów - jeden zawodnik i pięć zawodniczek. Wśród kobiet w biało-czerwonych barwach wystąpią zawodniczka z Lublina, reprezentantka Kaman Sport Group Patrycja Chudziak, siostry Kałuckie, Aleksandra Mirosław oraz Anna Brożek.

W rywalizacji mężczyzn szansę na zdobycie medalu ma obecny Mistrz Polski, zawodnik AZS AT Tarnów Marcin Dzieński. W marcu podczas  LOTTO Pucharu Europy, który rozegrał się w Lublinie, popularny “Rambo” popisał się wyjątkową szybkością i zajął trzecie miejsce, pokonując 15-metrową ściankę w czasie 5,29 sekundy. Tym razem również rodacy pokładają ogromne nadzieje w sukcesie podopiecznego KSG “Olympic Dreams”.

Finały konkurencji “na czas” kobiet i mężczyzn rozpoczną się w sobotę 13 kwietnia o godzinie 19:30 czasu lokalnego, czyli o godzinie 13:30 czasu polskiego. Polska delegacja będzie liczyć na wsparcie kibiców zarówno na miejscu, jak i tych oglądających z całego świata. Relację z biegów będzie można śledzić na żywo na kanale YouTube IFSC Europe.

Inf. pras.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821