Tarnowianin Marcin Dzieński triumfował podczas Pucharu Europy w Lublinie
access_time 2024-03-18 15:05:00
W minioną sobotę w Lublinie rozegrał się LOTTO Puchar Europy - jedne z najważniejszych zawodów wspinaczkowych w Polsce, będące jednocześnie imprezą inaugurującą starty kadry narodowej w sezonie olimpijskim. Na uwagę zasługuje przede wszystkim występ Marcina Dzieńskiego, który uplasował się najwyżej wśród biorących udział w turnieju Polaków. Popularny “Rambo” wywalczył trzecie miejsce.

LOTTO Puchar Europy w Lublinie otwierał cykl zawodów we wspinaniu na czas w tym sezonie. W rywalizacji, która rozegrała się 16 marca na hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, wzięło udział 47 najszybszych biegaczy z całego kontynentu.

Wśród Polaków w rywalizacji mężczyzn najlepiej wypadł lider reprezentacji Marcin Dzieński. Dzieński zajął trzecie miejsce, pokonując 15-metrową ściankę w czasie 5,29 sekundy. W pojedynku o brązowy medal pokonał Austriaka Kevina Amona.

Reprezentant KU AZS PWSZ Tarnów, jak na rekordzistę Polski przystało, wykazał się niesamowitą szybkością i sprawnością. W finale musiał jednak uznać wyższość Włochów - Giana Luki Zodda i Luki Robbiati.

Start zaliczam do udanych. Nie zrealizowałem swojego założenia, ale mimo wszystko jestem zadowolony. Oddałem dobre biegi, miałem bieg na życiówkę, czułem się dobrze przygotowany. Wiem, co poprawić do kolejnego startu i na czym się skupić - komentuje reprezentant KSG “Olympic Dreams” Marcin Dzieński.

W rywalizacji kobiet najlepiej spośród polskich zawodniczek wystartowała Aleksandra Mirosław, która wywalczyła brązowy medal. Świetnie zaprezentowała się też Patrycja Chudziak. Lublinianka zakwalifikowała się do finałów i pewnie wygrała pojedynek w pierwszej rundzie. W ćwierćfinałach wypadła minimalnie gorzej od Niemki Franziski Ritter i ostatecznie zajęła piąte miejsce (7,11 s).