Tarnowskie siatkarki żegnają się z TAURON Ligą
access_time 2024-03-08 22:17:00
W ostatniej kolejce fazy zasadniczej o mistrzostwo TAURON Ligi, siatkarki Grupy Azoty Akademii Tarnów podejmowały w piątek przed własną publicznością drużynę Uni Opole. Już w poprzedniej kolejce było wiadomo, że tarnowiankom nie uda się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W piątkowym meczu, zajmujące siódmą lokatę w ligowej tabeli, opolanki były zdecydowanym faworytem. Swoją dobrą dyspozycję potwierdziły już w pierwszych minutach meczu. Przyjezdne szybko wypracowały sobie przewagę i kontrolowały ją do końca seta wygrywając 17:25.

Druga część meczu była bardziej wyrównana jednak w końcówce lepsze były Wilczyce, które wygrały ją 18:25.

W trzecim secie nadal dominowały siatkarki Uni i pokonując tarnowianki 17:25 przypieczętowały zwycięstwo za trzy punkty.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

Grupa Azoty Akademia Tarnów – UNI Opole 0:3 (17:25, 18:25, 17:25)

Akademia Tarnów: Zakościelna (1), Moscikaja (8), Molenda (2), Szczygieł-Głód (2), Gawlak (2), Szumera (6), Żurawska (libero) oraz Marcyniuk (10) i Calkins (7)

UNI Opole: Orzyłowska (9), Olaya (9), Pamuła (2), Zaroślińska-Król (22), Połeć (3), Bińczycka, Adamek (libero) oraz Janicka, Sieradzka (2), McCall (6), Kecher (1) i Lijewska (1)