Pijany kierowca bmw zatrzymany po zgłoszeniu obywatelskim
access_time 2024-02-08 13:46:00
Ponad 2,6 promila w organizmie miał 53-letni kierowca bmw zatrzymany przez funkcjonariuszy dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Pijany mieszkaniec powiatu tarnowskiego jeździł po głównych ulicach Tarnowa.

Jak informuje tarnowska policja, interwencja była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Dyżurny komendy odebrał od mieszkańca Tarnowa informację o kierującym czarnym bmw combi na numerach rejestracyjnych powiatu tarnowskiego, który najprawdopodobniej znajduje się w stanie nietrzeźwości. Kierowca jechał od strony stacji paliw BP w kierunku Słonecznej i dalej al. Jana Pawła II.

- Na miejsce skierowany został patrol ruchu drogowego, który zatrzymał wskazany samochód, a jego kierowcę został poddany badaniu trzeźwości. Okazało się, że 53-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego w wydychanym powietrzu ma ponad 1,31 mg/l alkoholu, co daje ponad 2,6 promila w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, jednakże jak wytrzeźwieje, czeka go jeszcze postępowanie karne za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwym. Musi liczyć się z wysoką grzywną i ewentualną karą więzienia - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

ac / fot. Policja

Prowadziłeś kiedyś samochód pod wpływem alkoholu?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821