Jechałeś tym autobusem komunikacji miejskiej? Zgłoś się na policję
access_time 2024-02-07 08:44:00
Tarnowska policja prowadzi postępowanie przygotowawcze w związku ze śledztwem w sprawie usiłowania sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, do którego doszło 19 stycznia br. na przejeździe kolejowym w Woli Rzędzińskiej koło Tarnowa. Funkcjonariusze mają jednak problem z dotarciem do pasażerów, którzy jechali feralnym autobusem.

Tarnowska policja poszukuje pasażerów autobusu miejskiego, który 19 stycznia ok. godz. 7.50, mimo czerwonego światła na sygnalizatorze i opadających rogatek, wjechał na przejazd kolejowo-drogowy w Woli Rzędzińskiej, gdzie utknął między szlabanami. Kierowca wypuścił pasażerów, a nadjeżdżający pociąg został w porę zatrzymany dzięki błyskawicznej reakcji dyżurnego ruchu. Skład zatrzymał się ok. 120 metrów przed przejazdem.

W ramach toczącego się postępowania policja planuje przesłuchać pasażerów, którzy znajdowali się w tym autobusie.

- Potrzebujemy ustalić osoby, które ewentualnie mogą być poszkodowane w tym zdarzeniu. Zebrany materiał w postaci monitoringu z autobusu miejskiego, a także kamer przejazdu kolejowego zarejestrował osoby, które podróżowały tym autobusem. Do tej chwili nie udało się ustalić ich danych personalnych. Z zapisu monitoringu wynika, że było to siedem osób - dzieci i opiekunowie - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Osoby jadące autobusem komunikacji miejskiej 19 stycznia około godziny 7.50 i wysiadające z niego na torowisku proszone są o kontakt z prowadzącym postępowanie pod numer tel. 47 831 1380, dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod numer 47 831 12 22, alarmowy 112 lub w sposób elektroniczny, wysyłając informację na adres e-mail: mienie.kmp@tarnow.policja.gov.pl, lub rzecznik@tarnow.policja.gov.pl.

W przypadku osób poniżej 18 roku życia konieczna jest obecność rodzica lub prawnego opiekuna.

ac / fot. screen PKP

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821