Ratownicy medyczni z Tarnowa zdominowali podium Mistrzostw Polski
access_time 2023-09-18 09:28:00
We Wrocławiu zakończyły się jubileuszowe XX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Zawody zdominowały załogi z Tarnowa, zajmując dwa pierwsze miejsca. W rozgrywkach uczestniczyło w sumie 51 zespołów, stanowiących elitę polskiego ratownictwa medycznego.

XX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym odbyły się pod koniec minionego tygodnia we Wrocławiu. W zawodach wzięło udział 51 ekip z całego kraju. Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie reprezentowały dwie załogi, które ostatecznie zajęły dwa najwyższe stopnie na podium. Na szczycie stanęła ekipa w składzie: Michał Łanocha, Wojciech Gurbisz i Krzysztof Hetman, na drugim miejscu uplasował się zespół złożony z Tomasza Słowika, Tomasza Jurczaka oraz Piotra Witka, natomiast trzecie miejsce przypadło załodze z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego (Tomasz Bawołek, Wit Walczak i Grzegorz Wysocki).

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Na uczestników czekały profesjonalnie przygotowane konkurencje medyczne, które odwzorowywały realne sytuacje, spotykane w codziennej pracy zawodowej zespołów ratownictwa medycznego. Ratownicy musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami, współpracą i wytrzymałością fizyczną. Mistrzostwom towarzyszyły również wykłady. Pierwszy poruszał tematykę usg w zespołach ratownictwa medycznego, a drugi poświęcony był błędom krytycznym w nagłym zatrzymaniu krążenia.

Warto przypomnieć, że ratownicy z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie od lat sytuują się w ścisłej czołówce najlepszych ekip medycznych w Polsce i wielokrotnie stawali na podium w różnych mistrzostwach.

A. Cichy / fot. archiwum Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821