Pijany kierowca wpadł, bo jechał za szybko
access_time 2023-09-06 13:19:00
Dąbrowska policja podsumowała akcję "Prędkość" prowadzoną we wtorek 5 września. Na terenie powiatu zatrzymano 24 kierowców, którzy mieli zbyt ciężką nogę. Co więcej, jeden z nich był nietrzeźwy. 37-latek miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Głównym celem policyjno-prewencyjnej akcji "Trzeźwość" jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez nadmierną prędkość. We wtorek działania prowadzili funkcjonariusze drogówki Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie. Mundurowi ujawnili w sumie 24 przypadki przekroczenia prędkości, przy czym jeden z kierowców był nietrzeźwy.

Około godz. 18.40 w miejscowości Morzychna zatrzymany został kierowca renault kangoo, który przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 28 km/h. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 37-letni mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i teraz będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywną.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821