Konfederacja chce odesłać Kaczyńskiego i Tuska na emeryturę. Oto ich kandydaci do Sejmu w okręgu tarnowskim
access_time 2023-07-16 07:26:00
Konfederacja podała najważniejsze nazwiska na liście wyborczej do Sejmu z okręgu tarnowskiego. Są to: Karol Pęczek (Nowa Nadzieja), Patryk Mierzwa (Ruch Narodowy) i Marta Mrzygłód (Korona).

W sobotę, w samo południe, na tarnowskim rynku Konfederacja ogłosiła pierwsze trzy nazwiska kandydatów na posłów w okręgu tarnowskim. Jedynkę ma zapewnioną Karol Pęczek z Krakowa - samorządowiec, członek Rady Krajowej Nowej Nadziei i szef biura poselskiego Konrada Berkowicza w Tarnowie. Z miejsca drugiego startuje Patryk Mierzwa z Brzeska - lider Ruchu Narodowego w Tarnowie i skarbnik w zarządzie wojewódzkim RN. Trójka to Marta Mrzygłód z Bochni - przewodnicząca Konfederacji Korony Polskiej w okręgu tarnowskim i właścicielka centrum medycznego w Bochni.

- W tych wyborach mamy największą, jak do tej pory, szansę odesłania Kaczyńskiego i Tuska na emeryturę. Zamierzamy to zrobić - zapowiada Karol Pęczek.

Z sondaży poparcia wynika, że po jesiennych wyborach Konfederacja będzie trzecią siłą w parlamencie. Politycy ugrupowania liczą, że w tarnowskim okręgu wyborczym zdobędą co najmniej dwa mandaty. Partia zamierza również wystawić swojego kandydata na prezydenta Tarnowa w wyborach samorządowych.

ac / fot. fb Konfederacja Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821