Unia remisuje z Czarnymi Połaniec
access_time 2023-05-24 23:03:00
W trzydziestej kolejce spotkań rozgrywek o mistrzostwo III ligi występujący w czwartej grupie piłkarze nożni Unii Tarnów zmierzyli się przed własną publicznością z wyżej notowaną drużyną Czarnych Połaniec. W pierwszej rundzie tarnowianie pokonali w Połańcu Czarnych 1:0.

Pierwsza połowa należała do gości, którzy od pierwszych minut mocno naciskali na gospodarzy. Piłkarze z Połańca mieli kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, a jedną z nich, po dobrze rozegranym rzucie wolnym, w 39 minucie na bramkę zamienił Krystian Kardyś. Niespełna trzy minuty później Kardyś ponownie pokonał tarnowskiego bramkarza i jego zespół prowadził już 0:2. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gości.

W drugiej części spotkania obraz gry nieco się odwrócił. Walczący o cenne punkty tarnowianie zaczęli delikatnie przeważać. W 48 minucie celnym strzałem popisał się Patryk Orlik i drużyna Unii traciła już tylko jedną bramkę do Czarnych. W kolejnych minutach zespoły prowadziły wyrównaną walkę. W 61 minucie Viktor Putin umieszczając piłkę w bramce rywali doprowadził do remisu. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść i zespoły remisując 2:2 podzieliły się punktami.

W następnym meczu tarnowianie zmierzą się w Nowym Targu z Podhalem.

ZKS Unia Tarnów – Czarni Połaniec 2:2 (0:2)

Unia: Zając, Adamski, Łazarz, Węgrzyn, Soprych, Wardzała, Korn, P. Orlik, Putin, Palonek, Mida, Lipka, Rachfał, Biały, Bajorek, Sojda, Biś, K. Orlik

Czarni: Wieczerzak, Misztal, Bakowski, Bawor, Smoleń, Kardyś, Kałaska, Galara, Śledź, Żądło, Martinez, Płużek, Wiktor, Załucki, Wątróbski, Zieliński, Łąk, Banik

Bramki: Krystian Kardyś 39' i 42', Patryk Orlik 48', Viktor Putin 61'