Kompletnie pijany Ukrainiec kierował cysterną wypełnioną 24 tonami oleju napędowego. Jechał w kierunku Góry św. Marcina
access_time 2023-05-18 13:12:00
Tarnowska policja poinformowała o dwóch bulwersujących przypadkach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Obaj kierowcy mieli po prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Jeden z nich jechał przez centrum miasta cysterną wypełnioną 24 tonami oleju napędowego.

We wtorek około godziny 13 dyżurny tarnowskiej policji otrzymał zgłoszenie od kierującej samochodem kobiety, która twierdziła, że przed momentem kierowca cysterny wymusił na niej pierwszeństwo przejazdu i pojechał ulicą J. Dąbrowskiego w stronę Góry Św. Marcina. Wysłany na miejsce patrol drogówki zatrzymał pojazd do kontroli w okolicy pętli autobusowej, przy obwodnicy Tarnowa.

- Kierowcą okazał się nim obywatel Ukrainy, który twierdził, że pomylił drogi, a chciał jechać w kierunku Pogórskiej Woli. Cysterna wypełniona była 24 tonami oleju napędowego, a jej kierowca pijany. W wydychanym powietrzu miał 1,47 mg/l, co daje niemalże 3 promile alkoholu w organizmie. Ukrainiec został zatrzymany, stracił swoje prawo jazdy, a cysterna została przekazana drugiemu kierowcy, którego wskazał właściciel firmy - poinformował asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

To nie jedyny pijany kierowca zatrzymany przez policję w ostatnich dniach. Zaledwie dzień wcześniej, w poniedziałek w godzinach popołudniowych, do komendy zaczęły napływać zgłoszenia, że tarnowskim odcinkiem autostrady jedzie w kierunku Rzeszowa osobowe audi, którego kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostej linii jazdy. Na miejsce skierowano patrol drogówki. Mundurowi zauważyli zgłoszony pojazd przed węzłem Tarnów-Centrum i nakazali kierowcy zjechać na pobocze.

- Samochodem na lubelskich numerach rejestracyjnych jechał 25-latek z województwa podkarpackiego. Policjanci podczas kontroli od razu wyczuli charakterystyczną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że młody kierowca kierował audi będąc w stanie nietrzeźwości. Pierwsze badanie wskazało na jego zawartość w wydychanym powietrzu na poziomie 1,27 mg/l, co daje nieco ponad 2,5 promila w organizmie - przekazał rzecznik.

Pijanemu zabrano prawo jazdy. 25-latek został przekazany pod opiekę osobie wskazanej, natomiast jego samochód odholowano na policyjny parking.

Obaj kierowcy odpowiedzą przed tarnowskim sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821