62-latka wjechała autem do rowu. Była tak pijana, że ledwo stała na nogach
access_time 2023-03-16 14:03:00
62-letnia mieszkanka powiatu dąbrowskiego kierowała samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jazdę zakończyła w przydrożnym rowie. Grozi jej kara do 2 lat więzienia.

Dyżurny dąbrowskiej policji tuż po północy w czwartek 16 marca otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Olesno przy ul. Sucharskiego, w przydrożnym rowie znajduje się samochód marki Audi, a w nim kierująca, od której wyraźnie czuć było alkohol.

- Zgłaszający widząc nieudane próby wyjazdu kobiety z rowu, postanowił sprawdzić, czy kierująca nie odniosła obrażeń. Wtedy też wyczuł od niej alkohol i zaalarmował służby. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili podejrzenia zgłaszającego - przekazała asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Kierująca audi 62-letnia mieszkanka powiatu dąbrowskiego była tak pijana, że po wyjściu z samochodu miała problem z utrzymaniem równowagi. Kobieta została przebadana na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie wykazało, że miała ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

62-latka straciła prawo jazdy i została zatrzymana do wytrzeźwienia. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, który orzekany jest na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. zł do 60 tys. zł.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821