Fundacja Kromka Chleba – 20 lat pomocy potrzebującym. Przekaż 1,5% podatku
access_time 2023-03-15 13:20:00
Od 2003 roku ludzie znajdujący się w najtrudniejszych sytuacjach życiowych znajdują pomoc i ludzką życzliwość w Fundacji Kromka Chleba - Robimy, co możemy, by dać nadzieję osobom bezdomnym, samotnym, starszym i uzależnionym. Wkrótce do naszych podopiecznych dołączą osoby nieuleczalnie chore. Ludzie ci nie uratują się sami. Potrzebują nas – ale was również, bo bez zewnętrznego wsparcia nie zdołamy im pomóc.

Fundacja Kromka Chleba – 20 lat pomocy potrzebującym.
Przekaż 1,5% podatku, a my zamienimy go na dobro, nadzieję i realne wsparcie.

Od 2003 roku ludzie znajdujący się w najtrudniejszych sytuacjach życiowych znajdują pomoc i ludzką życzliwość w Fundacji Kromka Chleba. Robimy, co możemy, by dać nadzieję osobom bezdomnym, samotnym, starszym i uzależnionym. Wkrótce do naszych podopiecznych dołączą osoby nieuleczalnie chore. Ludzie ci nie uratują się sami. Potrzebują nas – ale was również, bo bez zewnętrznego wsparcia nie zdołamy im pomóc.

Od wielu lat osoby bez dachu nad głową przychodzą do Misji Dworcowej, w której są zawsze chętnie przyjmowane. Mogą tu zadbać o higienę, ogrzać się, wypić ciepłą herbatę i odpocząć, a co najważniejsze – uwierzyć, że jeśli się postarają, w ich życiu może się jeszcze zdarzyć coś dobrego. Rozumiemy bezdomnych, bo każdego roku przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą rozmawiamy z nimi przy stole zastawionym świątecznymi potrawami. Słuchamy ich, by dowiedzieć się, jak przywrócić im nadzieję i wiarę we własne siły – lecz także wiarę w człowieka, którą niektórzy dawno już stracili. Bo my wciąż wierzymy, że ludzie są dobrzy.

Działający od 2006 roku Tarnowski Uniwersytet Trzeciego Wieku to miejsce edukacji i spotkań dla osób starszych, na emeryturze, nierzadko całkiem samotnych. Dajemy im tu możliwość uczestniczenia w wykładach oraz warsztatach, a także zawarcia nowych znajomości i przyjaźni. Dbamy o ich kondycję fizyczną i psychiczną. Aktywnie spędzony czas, kawa wypita z życzliwą osobą bywają lekarstwem na smutek i samotność. Działalność Uniwersytetu skomplikowała się w czasie pandemii, ale właśnie wtedy okazało się, jak bardzo jest on potrzebny seniorom – jak cenne są nawiązywane tam kontakty i wspólne zainteresowania.

Już niedługo uruchomimy hospicjum stacjonarne Via Spei. Wyposażamy pomieszczenia i pokoje pacjentów, by czuli się w nich jak w domu. Od samego początku, od etapu projektowania poprzez proces budowy i wyposażenia hospicjum, dbamy o każdy detal. Chcemy zapewni

jego mieszkańcom najwyższy poziom opieki medycznej, duchowej i psychologicznej. Nieuleczalna choroba to najtrudniejsze w życiu chwile, ale tworzymy miejsce, które pomoże przejść przez to doświadczenie z godnością. W hospicjum Via Spei działa już poradnia medycyny paliatywnej, a wkrótce będziemy starać się o pozyskanie finansowana hospicjum domowego i stacjonarnego, tak by pacjenci objęci świadczeniami NFZ mogli korzystać z nich bezpłatnie.

Od samego początku wojny w Ukrainie Fundacja Kromka Chleba solidaryzuje się z jej mieszkańcami i organizuje dla nich pomoc w postaci leków, materiałów opatrunkowych, żywności i środków czystości. Nie każdy może opuścić ogarnięty pożogą kraj. Dzieci, osoby starsze i schorowane przeżywają tam prawdziwy dramat. Nasza pomoc trafia do nich za pośrednictwem Sióstr Sercanek, które mimo wojny pozostały na miejscu, by opiekować się potrzebującymi i nieść im duchowe wsparcie.

 

Nie zrobilibyśmy nawet połowy tego wszystkiego, gdyby nie wsparcie setek darczyńców i wolontariuszy. Przez wszystkie te lata zbudowaliśmy niezwykłą społeczność ludzi dobrej woli. Ona wciąż rośnie. Dołącz do niej. Ty też możesz pomoc.
Przekaż 1,5% podatku, a my zamienimy go na dobro, miłość i współczucie. KRS 0000157946

pl / fot. kromkachleba.pl/

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821