Wygrana koszykarek Pałacu Młodzieży
access_time 2022-12-11 22:27:00
W ósmej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi koszykówki kobiet zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów podejmował we własnej hali drużynę MOSiR-u Bochnia. Gospodynie przed tym spotkaniem zajmowały drugie miejsce w ligowej tabeli, koszykarki z Bochni plasowały się na trzeciej pozycji.

Niedzielny mecz lepiej rozpoczęły tarnowianki. Po pięciu minutach gry prowadziły 12:0. Od tego momentu koszykarki MOSiR-u poprawiły skuteczność i zaczęły powoli odrabiać straty. Pierwszą kwartę podopieczne Krzysztofa Wawrzonka wygrały 20:12.

Druga część spotkania była bardziej wyrównana, ale to gospodynie kontrolowały wynik i rozstrzygnęły ją na swoją korzyść 21:17.

W trzeciej kwarcie dominowały koszykarki z Bochni, gospodynie popełniły sporo błędów, co przełożyło się na wygraną gości 12:14.

W czwartej części gra obydwu drużyn falowała. Nieznacznie tą partię wygrały tarnowianki i mogły cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu 70:59.

Kolejny mecz koszykarki Pałacu Młodzieży rozegrają 7 stycznia. W Krakowie zmierza się w rewanżowym spotkaniu z Wisłą CanPack.

MKS PM Tarnów – MOSiR Bochnia 70-59 (20-12, 21-17, 12-14, 17-16)

MKS PM: Klimas Aleksandra 16, Jaworska Kinga 15, Piwkowska Zuzanna 12, Liszka Paulina 11, Hatalska Julia 8, Węglarz Weronika 6, Sajdak-Malec Debora 2, Korcyl Karolina, Kopacz Aleksandra, Słowik Sylwia

MOSiR: Lekka Róża 15, Gołas Aleksandra 14, Cabała Magdalena 11, Dziadowiec Łucja 6, Gałek Nikola 6, Kolarz Julia 4, Juszczyk Martyna 3, Dudek Patrycja , Kaźmirek Olga