Wolania zdobywa Puchar Polski Podokręgu Tarnów
access_time 2022-11-16 08:06:00
We wtorek na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego rozegrano finałowy mecz o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie. W meczu finałowym zmierzyły się drużyny Unii Tarnów oraz Wolanii Wola Rzędzińska.

W pierwszym kwadransie spotkania niewiele się działo. Wynik spotkania w 23 minucie otworzył Adrian Wójcik, a po jego celnym trafieniu Wolania objęła prowadzenie 1:0. Niespełna 10 minut później  składną akcję Wolanii skutecznym strzałem wykończył Albert Stolarz i jego drużyna prowadziła już 2:0. Na sześć minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę meczu bramkę kontaktową zdobywa Patryk Orlik i ta część spotkania kończy się prowadzeniem Wolanii 2:1.

Od początku drugiej połowy Unia mocno naciskała na rywali. Przyniosło to oczekiwany efekt w postaci bramki zdobytej w 59 minucie przez Viktora Putina. W kolejnych fragmentach piłkarze Unii stworzyli wiele dogodnych sytuacji strzeleckich jednak żadnej z nich nie udało się zamienić na bramkę. Uniści kilkukrotnie obijali słupki i poprzeczkę rywali, mieli mnóstwo niewykorzystanych sytuacji. W 83 minucie po uderzeniu z szesnastego metra przez Mateusza Michonia Wolania ponownie wychodzi na prowadzenie (3:2). Sześć minut później na listę strzelców ponownie wpisuje się Michoń i jego drużyna pokonując Unię 4:2 zdobywa Puchar Polski Podokręgu Tarnów.

Wolania Wola Rzędzińska – ZKS Unia Tarnów 4:2 (2:1)

Bramki: Adrian Wójcik 23', Albert Stolarz 32', Patryk Orlik 39', Viktor Putin 59, Mateusz Michoń 82' i 88'.