W tarnowskim mieszkaniu znaleziono zwłoki mężczyzny z raną postrzałową głowy. Leżały tam od miesiąca
access_time 2022-11-08 14:22:00
59-letni prawnik został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu przy Brodzińskiego w Tarnowie. Mężczyzna miał ranę postrzałową głowy, a jego zwłoki leżały tam najprawdopodobniej od około miesiąca. Według śledczych popełnił samobójstwo. Miał cierpieć na depresję.

W czwartek, 3 listopada w mieszkaniu przy ul. Brodzińskiego w Tarnowie znaleziono zwłoki 59-letniego tarnowianina z raną postrzałową głowy. Ich stan wskazywał, że mogły tam leżeć nawet kilka tygodni. Wiadomo, że mężczyzna mieszkał samotnie, wykonywał zawód prawniczy i nie utrzymywał kontaktu z rodziną. To jednak rodzina na początku listopada zgłosiła jego zaginięcie.

- Drzwi były zamknięte od wewnątrz, podjęto więc decyzję o siłowym otwarciu mieszkania. Gdy policjanci ze strażakami weszli do środka, zobaczyli zwłoki mężczyzny. Ciało było w stanie daleko posuniętego rozkładu, leżało tam prawdopodobnie od miesiąca. Mężczyzna miał ranę postrzałową głowy - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W Zakładzie Medycyny Sądowej CMUJ w Krakowie przeprowadzono sekcję zwłok denata. Wyniki nie są jeszcze znane, ale policja już teraz wstępnie wykluczyła udział osób trzecich. - Wiele wskazuje na to, że 59-latek sam się postrzelił. Obok leżał pistolet kalibru 9 mm. Na tę chwilę nie mam jeszcze informacji, czy mężczyzna miał pozwolenie na broń - dodaje rzecznik.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, zadzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury także lekarze psychiatrzy, prawnicy, terapeuci uzależnień, seksuolodzy i pracownicy socjalni. Informacja na temat dyżurów dostępna jest na stronie www.centrumwsparcia.pl. Możesz też skorzystać z czatu lub napisać maila. Na stronie dostępna jest również aplikacja mobilna z bazą teleadresową specjalistycznych placówek, w których można otrzymać bezpośrednią pomoc. Aktualne dane dotyczące ośrodków oferujących pomoc znajdziesz też na stronie www.pokonackryzys.pl. W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821