Kolejne zwycięstwo tarnowskich szczypiornistów
access_time 2022-10-02 23:19:00
W piątej kolejce spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, zespół Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzył się przed własną publicznością z drużyną Sandra SPA Pogoń Szczecin.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a zespoły grały bramka za bramkę. Przez większą część żadnej z ekip nie udało się wypracować znaczącej przewagi. W końcówce to tarnowianie po kilku stratach piłki musieli odrabiać niewielki dystans do rywala. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 13:15.

W drugiej części spotkania gospodarze szybko odrobili straty (15:15), jednak kilka minut później znów tracili do rywala dwie bramki (15:17). Końcowy kwadrans meczu należał do szczypiornistów Unii, którzy zaczęli zyskiwać przewagę. Przy stanie 16:18 zanotowali pięć celnych trafień i wyszli na prowadzenie 21:18. W końcowych fragmentach szczecinianie popełnili kilka błędów własnych, które skutecznie wykorzystali tarnowianie. Kilka sekund przed końcem meczu po faulu w kontrze na Poloku niebieską kartkę ujrzał Przemysław Mrozowicz, a Sandra miała jeszcze rzut karny. Ostatecznie zespół Grupa Azoty Unia Tarnów pokonał Pogoń Szczecin 30:28 i zanotował na swoim koncie trzecie ligowe zwycięstwo.

MVP: Taras Minotskyi

Grupa Azoty Unia Tarnów – Sandra SPA Pogoń Szczecin 30:28 (13:15)

Unia: Małecki, Bartosik – Minotskyi 9, Podsiadło 7, Sanek 3, Słupski 3, Yoshida 3, Zahirović 2, Matsuura 2, Sikora 1, Pinda, Bushkou, Kowalik, Kasahara, Małek, Mrozowicz

Pogoń: Arsenic, Viunyk, Jagodziński – Krupa 6, Wrzesiński 5, Krok 5, Kapela 4, Krysiak 3, Polok 2, Zalevskyi 2, Wiśniewski 1, Cherkashchenko, Nowak, Mitruczuk, Markowski, Starcevic,